Pogledaj jedan post
Old 14.02.2008., 13:13   #18
hi svima

meni je dg RA postavljena u januaru 2006 i tada sam dobila terapiju methotrexat 10 mg nedeljno i neki kortizon (sad ne mogu da se setim naziva). do tada sam se namucila tegobe su pocele u oktrobru 2005 i vec u novembru nisam mogla da radim tj vec nisam mogla da izdrzim da sedim pola sata. u aprilu sam pocela da radim a bilo mi je primetno, bitno bolje kako sam pocela da pijem lekove i to od kortizona jer koliko znam za methotreksat treba da prodje 6 nedelja da bi se videlo njegovo delovanje.

kortizon sam pila do oktobra 2006 a methotrexat do septembra prosle godine i nikakavih nezeljenih dejstva nije bilo a koliko sam citala ona se javljaju retko i pri duzem uzimanju vecih doza (a koliko se secam max prepisana doza za methotrxat je 70-80 mg nedeljno da li za lecenje psorijaze ...)

sada sam dobro cesto ujutru umorna, slomljena
naucila sam da se razmrdam pre nego sto ustanem (i ja sedim 8 sati za kopmp na poslu) da se istegnem s vremena na vreme a na jogu idem tri puta nedeljno obavezno i mislim da mi to dosta pomaze

nemojte se plasiti sve ima svoj kraj pa i ako se ne zove izlecenje zove se remisia
jasna sipka is offline  
Odgovori s citatom