Pogledaj jedan post
Old 04.11.2011., 08:15   #579
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Pozdravi majstora .Ubuduće pitaj majstora za savijet a ne da ja tu gubim vrijeme s tobom i tebi slićnima.Za tvoju informaciju centrometalove peći imaju ugrađene cijevne termostate preko kojih je obavezno spojiti pumpu.Cijevni termostati na centrometalovim pećima podešeni su na 65 stupnjeva,te u slućaju nekih problema s peći prvo se postavlja pitanje cijevnog termostata koji se ne smije stavljati na nižu temperaturu sem toga temperatura od 35 stupnjeva je preniska i po pitanju bojlera za toplu vodu,zato što se zbog niske temperature u sistemu bojler počinje hladiti.Što se bolera pak tiće na njega je potrebno postaviti regulator tlaka ili ekspanzionu posudu jer će se kod povećanja temperature loženja problemi s izbacivanjem sigurnosnog ventila nastaviti.Prva pomoć mogla bi biti u smanjenju protoka kroz bojler(pritvoriti prigušnicu)
Kao prvo hvala na savjetu al mislim da nema potrebe za ovakvim izjavama o majstoru. Svi smo mi nadam se ljudi i svatko griješi, netko je bolji majstor a netko malo manje dobar. Bez ljutnje molim. Ova peć nema ukomponiran cijevni termostat, ali sam ja kupio isti i ugrađen je na sistem isto tako ugrađena je i ekspanziona posuda.
Stvar je u tome da mi kapa na sigurnosnom ventilu na samom bojleru (onom kojeg ima svaki bojler bilo da je na struju ili služi kao izmjenjivač topline),a moje mišljenje je da kapa zbog toga jer previše ugrije vodu. to sam primjetio kad sam par puta jače ložio da brže ugrijem i tada nisam obraćao pažnju na temperaturu vode u sistemu, a trebao sam.
pritisak u sistemu mi je na 1,2 bara.
Pokušat ću cijevni termostat podesiti na 65 stupnjeva i peć staviti na 3-4 na njezinoj skali tako da povećam radnu temperaturu jer do sad je radila na 1 (50 stupnjeva) a maksimalno na ljestvici je 8.
Još da napomenem da grijem samo 45 kvadrata stambenog prostora (cca 3,5 m vailrad pločastih radijatora i jedna lojtrics1,3x0,6m) tako da mi je za sad stvarno peć prejaka.
Hvala svima na dosadašnjim savjetima.
Velc is offline  
Odgovori s citatom