Pogledaj jedan post
Old 25.07.2012., 04:07   #386
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Petrina dobro veli kaj se tiče kontakata i priprema za preseljenje. Ja već aktivno radim na tome,što se tiče Švedske,pa što bude-bude.
Mislim da je u cijeloj toj priči najbitniji jezik!

Ipka,Zeleni10 je u pravu kaj se tiče mijenjanja dosta toga od ulaska u EU. Sve vam je rekao s onim kako su njega mučili sa svjedodžbama,a Mađarima ih nisu ni gledali.

Kad se samo sjetim koliko me poslodavaca u UK odbilo,jer sam imao studentsku vizu,sa samo 20 sati tjedno dozvoljenog rada.

Yep! I ja se pribojavam toga.
ogranicenja rumun i bugar moze preskociti a da ne ceka 7 godina.dovoljno je 12mj da radi bez prekida i onda ima pravo slobodnog kretanja sto se tice posla, znaci vise se ne trazi od njih da apliciraju za radnu dozvolu.druga opcija da radi kao self-employed gdje mu takodje ne treba dozvola za rad.takodje 3 opcija je student viza gdje ima pravo raditi 20h sedmicno i ako izdrzi 12mj bez prekida ima pravo na free movement.

Postoji jos i exemptions from the worker authorisation requirement sto se tice Rumuna i Bugara: navodim jedno koje je meni interesantno.
--you have been working with permission, and without interruption, in the UK for a period of 12 months ending on or after 31 December 2006. For example, you are already present in the UK as a work permit holder or in some other category that confers permission to take employment (for example as a student and you have been in part-time employment continuously for 12 months)http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eu...ts/liveworkuk/

npr ako HR bude u situaciji kao RU i BU sto se tice UK postoji sansa za one koji si nekad bili i radili u UK da izbjegnu ogranicenje.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom