Pogledaj jedan post
Old 04.04.2008., 12:48   #20
...

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Opisala si vrlo jasnu sliku subarahnoidalne hemoragije ( SAH ) odnosno krvarenja u subarahnoidalnom prostoru centralnog nervnog sistema odnosno krvarenje ide u prostor gdje cirkulira likvor.
SAH je vrlo nezgodna dijagnoza i apsolutno nikakve prognoze ne bi se trebale davati dok ne prođe 2 - 3 tjedna, ponekad čak i više. S ovim tipom krvarenja promjene u trenutnom stanju su često dramatične. Npr. sve bude OK prvih tjedan - dva a onda se sve okrene naopako i čovjek ne baš i prerijetko loše završi.
No ne bih te htio plašit, samo govorim da se ovdje mora ići oprezno iz dana u dan. Kad se opće stanja stabilizira, a to znači da je čovjek hemodinamski stabilan ( puls, tlak ) mora se napraviti angiografija cerebralnog krvotoka da se utvrdi mjesto gdje se nalazi puknuta aneurizma. O neurokirurgu dalje ovisi hoće li se ići operirati ili liječenje nastaviti konzervativno dobrom kontrolom tlaka, mirovanjem itd...
Trebore, zaista si mi dao precizne informacije i hvala ti na tome.
No, sinoc je ponovo krenulo krvarenje i lekari su je operisali u toku noci. Medjutim, gotovo da nema nade da ce se izvuci jer je stanje stvarno tesko. Svesna sam toga i da je jako tesko davati prognoze. Ipak, negde na Internetu sam procitala da drugo krvarenje prezivi 40% pacijenata. Ostaje mi da se nadam da ce biti medju njima.
Medjutim, isto tako sam svesna fatalnih posledica i trudim se da budem realna i uvidim njeno stanje.
Lekar mi je rekao da je aneurisma skoro centrimetar bila velika i da se nalzi u hipotalamusu. To je zaista jako jako tesko.
Mirjana80 is offline  
Odgovori s citatom