Pogledaj jedan post
Old 08.07.2004., 18:57   #4
Quote:
Hana_ kaže:
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog

Ne!

Pudlice su poznate po svom čudljivom i nepovjerljivom karakteru,
inače kotiraju kao najinteligentnija vrsta u psećem rodu.
Ali prema strancima pa čak i susjedima ili kućnim prijateljima kao što kažem znaju i jesu nepovjerljive.

Za razliku od njih maltezerii su ptičice
Oni vole pokazati prisnost, nisu bojažljivi i u biti traže pažnju mazeči se sa svima, čak i nepoznatima.
Ja bi svoju "izgubila" na ulici po tome, ta stvarno ide svakom u ruke
Kod maltezera veliku ulogu igraju nježne riječi, tipa; tepaj im malo i njihov si... i naravno dodir.
Dok su pudlice plahe, moja susjeda ima pudlicu i naš jedini kontakt je pogled , ona je uvijek na distanci od mene, drugih susjeda...ljudi.

Kod maltezera postoji jedan problem; socijalizacija s drugim psima.
Sa mojom je sve bilo ok do prije pola godine kada se mala okuražila i sada reži u prolazu na sve pse. To joj je prva reakcija, druga reakcija je igra, jednostavno voli pokazati da je glavna u priči.
I to zna biti gadno pogotovo ako je u igri neki veči pas, jer nemaju svi psi (isto kao i mi ljudi) strpljenja.

Još uvijek je učim i pokušavam joj utuviti u tu malu glavicu da ne reži, ali još uvijek bezuspiješno.
Najbolji korak bi mi bio da je upišem u neku od školica za socijalizaciju pasa, ali kako živim u malom gradu to mi nije izvedivo.

Navela bih samo to da smo je još kao malu od 2. mjeseca dali među susjedne pse i sa njima (svi psi oko zgrade, ima ih preko desetak, ako ne i više) se super slaže, ma samo kad joj kažem tko je vani ona poludi od sreće i doslovno traži da smjesta idemo vani.
Ali sa nepoznatim psima je zez, tu je glavni problem.
Hoču reći da je moj pas uredno socijaliziran, ali ne podnosi u prvi mah pse koje nikada prije nije vidjela.

Prvo što mi pada na pamet je da se ona tada prema meni ponaša zaštitnički jer me svaki put kada na nekog zareži ili zalaje, pogleda. I to na onaj način ludi pseći kao da mi kaže: "vidiš kako ja to mogu, nemoj se ti ništa bojati" (a ono zna se desiti da đukac bude njene visine, ništa to nju ne tangira, svi su oni moguči napadači).

Možda je ovo samo moj slučaj, možda zaista ostali maltezeri nisu takvi prema nepoznatim psima. To ne bih znala.
Ali postoje školice u večim gradovima i to onda prestaje biti problem.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom