Tema: Vegeta i MNG
Pogledaj jedan post
Old 04.07.2007., 01:53   #15
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ne znam zašto se tako ljutiš ako imam stav da uporaba V nije potrebna, jer ipak se V sastoji kako si i sam napisao od
56% soli, što možemo i sami dodati,
min. 8 % sušenog povrća, koje nam je svim adostupno na tržnici u svježem obliku, a netko možda ima i u svom vrtu,
šečer - koji nam je svima isto u kućanstvu
začini - tko ih od nas nema!?
boja ? ne vidim razloga za uporabu boje ako su namirnice svježe ili sušene
kukuruzni škrob - ne znam ćemu služi pa ne mogu komentirati
i konačno pojačivaći okusa. to je ono što me najviše smeta, jer zašto mi treba pojačivač okusa i kojeg to okusa. niti jedan kuhar, niti u jednoj kuharskoj školi ne učiti kuhati dodavajući jelima V ili nešto sličnog sastava, kao što ni jedan kuhar koji imalo drži do sebe ne upotrebljava ovu vrstu dodatka jelima. toliko o svrsishodnosti odnosno potrebitosti.
paranoja ? možda i nije, jer ako nešto MOŽE (zgodno formulirano) uzrokovati toliko puno toga, a možemo se hraniti ukusno i bez toga, žašto se uopće izložiti ovome MOŽE.
svatko može slobodno odlučivati o načinu svoje prehrne, o mogućnostima svoje prehrane, ali činjenica jest da određeni sastojak vegete MOŽE, (istina ne piše u kojim postotcima konstatirano), uzrokovati prilično veliki broj različitih tegoba, pa ako je netko nešto načuo i pita, jer se ne želi izložiti tom riziku, ima pravo to saznati a da ne bude pri tom paranoičan.
cigareta i rak pluća pred 50 godina bili su paranoja ! danas više nisu
nije svaki strah paranoja
ljutim se, zato jer se našlo par ljudi koji su se okomili na prehrambeni proizvod i blate ga bez pokrića.
jesi li se sjetio koliko bi sve to posebno koštalo? a gle, to su sve pomiješali u vegeti. čak ne moraš dodati sol. boja se inače koristi da hrana ima življi izgled. ne vidim da se itko buni protiv toga. I klorofil je boja, kao i beta-karoten. Toga imaš u mrkvi, rajčici, svakom zelenom listu. iste molekule.
Kukuruzni škrob ti je isto što i gustin. Služi zgušnjavanju, recimo umaci dobiju na kompaktnosti.

pojačivač okusa služi tome da ne moramo kupovati skupe začine, nego da prođemo jeftinije, da se manje mučimo, a da imamo zadovoljavajući okus. zašto imam osjećaj da bi sva ekipa hvalila MNG da je prije par stotina godina donešen iz Indije? auuu, organsko! indija! must be goood!

cigareta i rak pluća nikad nisu bili paranoja, već su bili činjenica. medicina je oduvijek govorila da je pušenje vrlo štetno. to je udisanje dima koji nastaje tinjanjem suhog lišća, za boga dragoga. mora biti štetno.

ne znam kako vi ljudi, ali neki nemaju novca za kupovanje skupih začina. zato uzmu standardno povrće i dodaju vegetu.
MNG inače ima okus (peti okus) koji odgovara pridjevu sočno. recimo meso ga sadrži, pa je sočno, a sam po sebi, MNG pojačava postojeće okuse.

bit je u tome da se ne pretjeruje. Vegeta se ne jede žlicom. ona je dodatak jelima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom