Pogledaj jedan post
Old 05.03.2012., 09:57   #36
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
mislim da sam čuo od jednog lika,da ćemo moći 1.6.2013. i u druge zemlje samo s osobnom, možda je pomiješao
Od 01.07.2013-te

Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Oni koji misle da će Hrvatska ući u Schengen prije ulaska Bosne u EU mislim da su neozbiljni. Jedino ako nas sve unovače u graničnu policiju (bar bi riješili pitanje nezaposlenosti) jer ako je Austrija zadržala Schengensku kontrolu još godinama nakon ulaska Mađarske, Slovačke...mislite da će dopustiti nama da puštamo koga hoćemo u EU bez daljnje kontrole tko im ulazi u zemlju..
Sasvim sigurno da hoćemo jer će se BiH načekat dok uđe.Ne možemo/ne smijemo puštat koga hoćemo nego one koji imaju pravo ulazit u EU.Radi se po eu pravu a ne nacionalnom.Austrije je zadržala granicu zato jer je povlačila novac od eu-a da bi na normalan način riješila sav svoj višak ljudi koji se ukazao zbog preseljenja schengena na Slo-RH granicu.Slovenci nemaju takav problem jer su ima carinici relativno u poodmaklim godinama a policije im nedostaje u unutrašnjosti.S druge strane imaju ekipu policije za osiguranje "zelene" granice na ugovor.

Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
.da meni kao gradaninu Europske unije Janez na granici lupa stambilje u putovnicu i otvaraju autobuse, pregledavajuci torbe ko da sam dosao iz Afrike,..
Neće ti ništa lupat a pregledavat će ti torbe kao što i sada smije pregledavat ostale državljane eu-a a to rijetko radi..
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom