Pogledaj jedan post
Old 19.05.2015., 12:25   #69
Mlađi sin 2 g, živimo u višeg. jezičnom području, kasni sa govorom ili ne, tantrume nema ili ima, nema.....nema.
Jedini tantrum kad ga ima, ispad nezadovoljstva ili negodovanja je- što nemože izraziti govorom što želi, ne zna objasniti osim pokazivanjem ili govorm svog beblinskog jezika.
Npr. igramo igru sparivanja parova na 'njegovom' innotabu i on se ugasi, pokuša tipku upaltit i postišće sve gumbiće...i onda počene vikati, vriskati, digne se i juri do mene vičući ali govora nema, rječi ili sloga, ništa....kad se spustim na njegovu razinu i pitam ga više puta što želi odvuće me do tamo i pokaže, objašnjavam mu da nje prazan i idemo ga staviti puniti ali ne prestaje, vidi što radimo i počne tad govoriti beblinskim. Okrenemo se i odemo raditi nešto drugo ali se sjeti da se njegov tab puni, opet odlazi do njega i ruku pruža prema gore pokazujući što želi, pokušaj objašnjavanja i opet njegovo negodovanje koje završava tako da me svaki puta zagrli i kaže 'mama'.
Kada ga je muž premotavao uvijek bi negodovao jer mu je govorio na hrv. sad kad s njim razgovaramo da je vrijeme i moramo promjeniti peleu(na engleskom) sam uskoći na krevet ili ide u sobu za prematanje...totalno drugi razvoj.
Krenuli smo s govornim vežbama u kojima učimo kako mu pomoći se izraziti i savladati njegov razvojni govor. Oni kažu da to nisu tantrumi kod njega nego pokušaj razgovora jer vikanjem može se izraziti bar donekle.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom