Pogledaj jedan post
Old 10.03.2016., 22:36   #94
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Vidis, tu lezi problem.

Ti ne mozes shvatiti, jednom kada odes iz supka od drzave kao sto je Hrvatska, i uspijes stati na vlastite noge te vidis da svijet funkcionira puno bolje nego sto (ne)funkcionira u Hr, izgubis svaku volju za povratkom. Jebate, ono, poslodavac te cijeni, potice i placa posteno, zamisli raspasoja!!!

Ti si uhljeb na drzavnom proracunu, jebe ti se zivo, pogotovo za neke kanade tamo, ne trazis vise i ne zelis vise. Ok je to, tvoj izbor, sve je to legitimno, zivot ti je tu, pase ti i zasto ulaziti u rizike?
Ali ima ljudi kojima je to ne prihvatljivo. Isto kako im je nepotizam, korupcija i opci jad i stanje drzave ne prihvatljivo. A sada zamisli da se on mora vratiti nazad u to odvratno stanje (to mu defakto, po tvojim upisima, jedino preostaje)...

Jedino sto vam preostaje je - prekid. Po svemu sto si napisala, do toga ce i doci, pitanje je samo vremena.
OOO znam ja i one koji su se vratili iz Kanade ! Nije Kanada samo Toronto ili
Ottawa! Imam ja kompu koji je živio u nekoj kanadskoj pripizdini isto navučen na lijepe priče i EPP kako svako uspijeva u Velikom Svijetu,živio u trošnim zgradama i sa prvim večim shopom 100km od mjesta življenja!
Čovjek s diplomom. Na kraju radio u nekoj radionici kao low cost radnik koja je riknula za godinu dana.Onda mu dopizdilio pa se vratio. A nije jedini. Tako da...

Kao netko tko je živio jedno vrijeme vani (ne Kanada) mogu reći autorici par stvari - prvo nema "veze na daljinu" ako nema zajedničkog cilja . To znači , dogovorimo se nakon 3 godine ili koliko ćemo zajedno ili više nismo par!
Pošto je autorica po meni, relativno često posjećivala muža u CAN,a i on nju ovdje (1puta na mjesec !? Hallo! Pa ima parova koji su na relaciji Zg - Rijeka pa se vide 4 put na mjesec !) Svaka čast ako je tako , mislim nije Kanada iza ugla! Dakle , ako nakon toliko vremena i posjećivanja, suprug se eksplicitno ne želi vratiti ( znači ispravno kako je autorica zaključila - "nov život" mu je bitniji od nje i njih kao para) ,a ona nije ( s punim pravom ) sigurna bi li se snašla gore ( nije sve u lovi , to zna svako dovoljno zreo i ozbiljan sa 5 i više g. inozemnog staža ) - ostaje na žalost da još jednom sjedne s mužem i kaže:
- gledaj ili neki kompromis ili svako sebi .
Moje nažalost iskustvo govori da takve veze uglavnom završavaju prekidom.
Ne tvrdim, ali možda je i suprug našao kakvu švalerku gore. Ipak smo svi mi ljudi od krvi i mesa...
Tako da sve je to za ljude, ako ne i ide , doviđenja!
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom