Pogledaj jedan post
Old 22.09.2017., 09:07   #728
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To su vjerski fanatici islamisti, a ne "plaćenici Zapada koji glume da su vjernici kako bi ocrnili tvoju vjeru" - islam.

Muslimani moraju shvatiti da se moraju aktivno boriti protiv fanatika u SVOJIM redovima, a ne za sve okrivljavati napredni, sekularni Zapad, jer onda sviraju zapravo u istu frulu kao i ti ekstremisti i brane ih posredno, negirajući da postoje kao takvi. Teorije urota (9/11 itd.) idu u tom smjeru.
primjer Bosne i Hercegovine jest uspješan primjer.
treba biti iskren i reći da su najbolji rasadnici upravo u EU.
eto imam podatak da je oko 5000 osoba državljana EU otišlo na ratišta.

Problem je u tome što zemlje EU ne žele institucionalno urediti funkciju islamskih zajednica nego propuštaju to jednoj stihiji da se vjerske zajednice organizuju po nacionalnom knjiču, pa tako u Njemačkoj i Austriji imač, turske, albanske, bošnjačke džamije...
u fra Alžirske, marokanske,
engleskoj pakistanske, jemenske indijske arapske
ove one

Razgovarao sam sa jednom engleskinjom, muslimankom koja je rođena britanka ali porijeklom iz arapskih zemalja.
ona je rekla da je to nemoguće jer svaki muslimana želi slijediti tradiciju svoje zemlje.

islam ima težnju biti državna religija i pitao sam je šta je sa englezom koji primi islam, zar on tada mora prihvatiti i tradiciju onih muslimana sa kojim se druži, zar ne bi trebao svoj muslimanski identitet graditi na svom identitetu evropljanina i Engleza u skladu sa svojim tradicijskim normama koje može zadržati što je zapravo i jedini logičan put.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom