Pogledaj jedan post
Old 19.01.2013., 15:46   #220
PRENAMJENA POSLOVNOG PROSTORA

Pozdrav,

volio bih se konzultirati sa vama u vezi nekoliko stvari. Za početak, radi se o poslovnoj realizaciji dvije tvrtke koje bih locirao u svom prostoru. Kako sam stambeno poslovni prostor naslijedio od bake i djeda, a djed u poslovnom dijelu nekada imao odvjetnički ured koji je i figurirao kao poslovni prostor, a ja ne želim registrirati svoje tvrtke na poslovni prostor zbog višestruko većih davanja, zanima me:

1.procedura i cijena da poslovni prostro ponovno prenamjenim u stambeni?(cilj je dakle da tvrtke registriram na stambeni i tako unajmim prostor)
2. kako je riječ o dvjema jedinicama (stambenoj i poslovnoj) na istom katu da li je moguće da registriram obe tvrtke na stambeni dio znači čisto formalno , a da u biti koristim poslovne prostore? Ili je to rizik koji nije vrijedan, pa je bolje ići za rješnjem pod 1.?
3. budući da sam zaposlen u ministarstvu jasno mi je da ne moram plaćati doprinose za sebe, te da mogu biti direktor u obe. No, kako bi mi se ova druga tvrtka bavila specifičnom djelatnosti u razmišljanju sam da u toj drugoj sebe stavim za prokurista, a da zaposlim na mjesto direktora prijatelja - zanima me kolika ću minimalna davanja morati imati za njegovo mjesto direktora?
4. propisi su mi više manje dobro poznati, no ono što bi me zanimalo je praktične prirode, ne u smislu kako varati državu - nego mehanizmi poslovanja i uštede na prijavi i uopće racionalizacija poduzetničkog poslovanja što je osobito bitno sada u startnom periodu?
Uopće volio bih da samnom podijele iskustva prekaljeni poduzetnici.

Moji su svi po državnim instituciama, tako da eto nemam osim par prijatelja koga pitati.

Hvala
nebrac is offline  
Odgovori s citatom