Pogledaj jedan post
Old 05.07.2013., 10:32   #10
Quote:
Margi81 kaže: Pogledaj post
Evo i ja se trudim paziti na prehranu - hvala Femme na njenim savjetima i OMS saznanjima.

Uglavnom preko tjedna pazim šta jedem i idem i na fitness..
..ali onda dođe vikend i raspametim se - jedem sve što ne smijem.

Također uglavnom doručkujem orašaste plodove i voće.
Super su mi i sitno usitnjene zobene pahuljice u kombinaciji sa bademovim mlijekom, cimetom i medom. Smijemo li jesti med?

Sad po ljetnim vrućinama radim salate od svega i svačega; npr skuham zob / ječam / pšenicu/ pir kako koju žitaricu (koja mi taj dan bude zanimljiva) i u to stavim svježeg povrća, limuna, ulja maslinovog - lanenog, malo peršina ili kopra..malo kukuruza...bude stvarno jako fino.

E onda odem kući mami za vikend i osjećam se nekako slobodno pa fulam dan sa sendvičima koje obožavam - njih mi se najteže odreći :-(

Smije li se jesti tuna iz konzerve?
Med je ok, tuna isto (ako nije u maslinovom ulju, isperi pod vodom). Ali na plac često ima svježe tune, 120 kn kila, znači jedan šnicl od 200 grama je 24 kune, jeftinije nego pizza iz dostave.

Ja ne volim "posljedice" spremanja ribe, pa ju ispečem u pećnici u vrećici - prije napravim umak od češnjaka, peršina, limuna i maslinovog, tim premažem i pečem 20 minuta na 200, uz to krumpir u kori i neku zelenjavu.

Nema pranja suđa i pećnice i ne smrdi cijeli stan po ribi.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom