Pogledaj jedan post
Old 29.08.2016., 09:56   #8
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jesu li informativke izumrle ili na najboljem putu da izumru?
odn dal je e-dnevnik istisnuo one male biljeznice di su nastavnici slali porukice roditeljima koje su onda roditelji potpisali
moje dijete ide u školu koje nema e-dnevnik i jedini način i sredstvo komunikacije s razrednicom je informativka.
ne mogu staviti smajlić kojeg si ti stavila jer ne mogu dovoljno riječima opisati frustraciju i nemoćnost koju sam osjećala tijekom 1. razreda jer na nikoji drugi način nisam mogla doći do učiteljice osim preko te nesretne bilježnice.
e-mail nam nije dala, čak niti nakon više upita roditelja.
broj mobitela također - tu se s njom slažem i nisam broj ni očekivala, makar je bilo učitelja koji su ga davali roditeljima. poštujem privatnost.
u dva navrata, kad mi je dijete izostalo, zvala sam tajništvo i direktorica svemira - tj. tajništva, koja se javila me tako oprala i izvikala na mene da sam još dan danas u šoku i nevjerici - jer sam se, jelte usudila, zamoliti da učiteljici prenese poruku.

do učiteljice se moglo doći jedino za vrijeme informacija ili roditeljsko sastanka.

i sad vi meni recite, kako da se u što kraćem roku riješi neki problem, ukoliko iskrsne zbog djeteta?

ne da se riješi, nego da se prvenstveno uspostavi kontakt?

moj stav je da se problemi trebaju riješiti što prije moguće, u suradnji učitelja i roditelja. uostalom, kao roditelj, želim za problem saznati što prije je moguće.

a to nikako nije bilo izvedivo sa tom informativkom.

zato, u 21. stoljeću, uz sva čuda tehnike i informatičke pismenosti, u ustanovi koja se bavi obrazovanjem - kao sredstvo komunikacije učitelj - roditelj za informativku mogu staviti samo ovaj smajlić
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom