Pogledaj jedan post
Old 09.02.2017., 10:07   #15
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
NIsam toliko vješta da kvotam po forumu, ali sjećam se da smo na jednom od topica na ovom podforumu raspravljali upravo o tome i navela si da "ne čuje" i ne zna rastaviti riječi na glasove te riječ zbog toga ne može ni zapisati. Ljudi su ti davali stoga savjete kako pokušati raditi s djetetom.
Možda sam pogriješila, ali nekako mije ostalo u pamćenju da se radilo baš o tvojem djetetu.

Ne bih se dalje u to upuštala, drago mi je da tvoje dijete napreduje i htjela bih pohvaliti to što si se organizirala da svom djetetu pomogneš i da dobije pomoć na vrijeme
To su mi rekli u skoli.....
To se pokazalo problem kod slovkanja slovo po slovo i pisanja naravno onda....
Kod rastavljanja na slogove nije bilo problema, kao sto je i rijec rastavljenu na slogove uvijek uspjesno sastavila.....

Problem se pokazao izricito kod slovkanja, npr. u rijeci mačka bi ispustila Č, a ako ju pitas da rastavi na slogove uredno bi rekla : ma-čka....
Naravno da to ispustanje slova u rijeci je dovelo do problema s pisanjem, ali to je uspjesno rijeseno....(savjeti primjenjeni)...
Sad sve zna i napisati i sve bez problema....diktati i sl, nam uopce vise nisu problem
Ali pojavio nam se novi problem a to je ta sporost..... Ona sve rijeci procita al je toliko spora da kad dodje do kraja recenice nema pojma, sto je procitala... (I ja zaborsvim sto je vec procitala i sto je pisac htio reci koliko je spora, di nece ona)....

Ali od gospodje dijete nije svladalo jos ni slovkanje , a vec je drugo polugodiste (tako je navela).

Npr. doma kad radimo (5 zadataka iz matematike s rijecima): ok, ustanovili smo da joj je problem povezati rijeci u recenicu, pa joj tu pomognem, a dalje sve radi sama, sama i odgovor napise (uz puno truda zbog tog povezivanja, al ga napise), zavrsi skoro 45min nakon brata..... A pocnu u isto vrijeme



Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Twinmama : 09.02.2017. at 10:18.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom