Pogledaj jedan post
Old 12.12.2007., 22:35   #75
ja pišem na Rodi i dosta sam toga saznala tamo do trudnoće do dogoja djeteta i još hrpu drugih stvari.

Ne slažem se sa njihovim napadima na sve što nije po njihovim mjerilima...

svatko ima pravo izbora...neznam koliko će jedna reklama adaptiranog ili bočice utjecat na to da neka mama prestane dojit i pređe na adaptirano.

Trebali bi poradit više na edukaciji žena....dosta rodilja iz moje okoline je prestalo dojit jer su mislile da nemaju mljeka (patronažne obično potvrde majčinu sumnju (netočnu))....majka da adaptirano i dijete spava 3 sata....i onda wow pa dijete je bilo gladno jer trebalo bi spavat duže a dok je dojilo nije spavalo.

Mislim da je problem i u tome što se dojenje predstavlja kao nešto urođeno, dijete zna što treba radit, majka isto....al u stvarnosti nije tako.
Nitko ne spominje koliko dojenje iscrpljuje (bar u početku), da beba može cicat svakih pola sata, da bradavice bole od tolikog iznenadnog natezanja, koliko se beba muči sa hvatanjem bradavice...i onda kad majkama ne ide sve samo od sebe misle da nemaju mljeka ili neznaju i jednostavno izgube volju za borit se sa dojenjem.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom