Pogledaj jedan post
Old 16.02.2010., 23:42   #45
Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć!
Trebam savjet za ganache kremu, ali rađenu isključivo na biljnom vrhnju. Nažalost. Naime, moja nejač imaju netoleranciju na kravlje mlijeko, tako da sve one divne stvari poput slatkog vrhnja, maslaca i sl. mogu zaboraviti.
E sad, ja sam radila podosta čokoladnih pralina na biljnom vrhnju ( u kombinaciji s 80-99% čokoladom da ne bude preslatko), ali ovi omjeri 1:1 vrhnja i čokolade daju poprilično tvrdu smjesu. Pogodnu za praline, ali ne i kremu. Moja sjećanja na ganache kremu su onakva kakvom ju opisuje dlap 1307, ali ne uspjeva mi s biljnim vrhnjem. Savjeti? Please
Moja frendica ima sličan problem s netolerancijom laktoze pa se mora mučiti s tim biljnim čudima. Probao sam od nje svašta sa sojinim i mlijekom i vrhnjem, ali meni je to nejestivo pa da stavi i Valrhonu i uopće žao mi čokolade. Do ovog Božića ! Napravila ganache s zobenim vrhnjem, a kremu u kolaču s mlijekom od kamuta prema omjeru koji sam ranije pisao. Izvrsno! Toliko dobro da sam ove proizvode počeo koristiti u slanoj kuhinji kao interesantni novitet. Ako ti klinci imaju netoleranciju samo na kravlje, probaj s kozjim. Imaš na Kvatriću OPG Moravec, koji među ostalim prodaju (od travnja kada počinje mužnja) kozje mlijeko, garantiram bez ikakvog neugodnog mirisa. Uostalom, kupiš litru, pa probaš. Kozje vrhnje na žalost ne postoji.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom