Pogledaj jedan post
Old 27.09.2010., 16:53   #1414
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Molim malu pomoć, radio sam bris nosa i na nalazu piše stafilokok aeurus u kolonijama, pa da mi netko objasni o čemu se radi.

I drugi nalaz je imunoglobin E koji je 373,6 a piše da je vrijednost valjda normalna
<100.

Molim ako mi može tko pojasniti, Hvala!
Poštovani Nino,

Niste naveli zašto je zatražen obrisak nosa za mikrobiološku analizu, imate li kakvih simptoma.

Moguće je da se kod Vas radi o kliconoštvu, odnosno bakterija zlatni stafilokok nastanila se u nosu. To nije ništa neobično. Naime, oko 20%-40% odraslih ljudi su kliconoše S. aureusa u nosu.

Ukoliko ste inače zdravi i nemate težih simptoma bolesti poput gnojnog iscjetka iz nosa i kašlja, smatra se da nije potrebno liječenje.

Što se drugog dijela pitanja tiče, ukupna koncentracija serumskog IgE je povišena. Naime, normalna razina za odrasle osobe je, kao što ste i naveli, manje od 100 kIU/l. Povišen ukupni IgE može ukazivati na sklonost alergiji, zatim na infestaciju parazitima (tada su vrijednosti obično znatno više), a može biti povišen i bez poznatog razloga (tzv. idiopatski) kao i u slučaju još nekih bolesti.

Primijetite da ovaj nalaz sam za sebe ne znači da imate atopiju (sklonost alergiji). Da bi se postavila ta dijagnoza potrebne su dodatne pretrage i simptomi bolesti.

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom