Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 22:13   #36
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Zašto mislim da im je strah pokretač?Zato što su njihovi postupci toliko kruti i nametljivi, da ako ne bih mislila da ih motivira strah, ostalo bi mi samo da su bezobrazni i beskrupulozni - a to mi ne ide uz vjeru..
Ja nemam takav dojam u vjernicima. Npr razne antiteisticke udruge su mi puno nametljivije i agresivnije al eto očito svatko od nas ima pravo na nepodnosljivost spram nekih grupa ljudi s kojima ne dijelimo misljenje.

Quote:
"Ne očekuj da će ostatak svijeta šutiti" - hvala ti na ovome...da, očito bih trebala prestat to očekivat...i da, priznajem, to očekujem...očekujem da me se pusti na miru, da mi se ne govori "svoje mišljenje" ako ga nisam tražila...možda previše očekujem,.
Ni ti ne šutiš, zašto to očekivat od drugih?

Quote:
A zadnji dio koji sam citirala je zapravo srž...kažeš "nema tolerancije za zlo i u tome treba biti isključiv"...e, tu smo..jer se sad možemo zapitat što je za koga zlo...i ovdje ne mislim na očite stvari (oko kojih postoji konsenzus, tipa ubojstvo, zlostavljanje, silivanje itd, da to je zlo, tu se svi slažemo)...ali što je s toliko drugih stvari koje netko tretira "zlim" a netko ne??
Danas je recimo ubojstvo iz osvete nedopustivo dok je negdje nekad bio običaj i pravo. Zlostavljanje npr robova se smatralo pravom a ne zlostavljanjem...danas ne gledamo ni robove ni zlostavljanje pravom. Silovanje je takodjer danas proglašeno teškim nasiljem dok bi u nekim starim vremenima bilo samo način kako ulovit djevojku tj prisilit ju da se ožene. itd. Dakle sve što je zakon danas je stvar konsenzusa- demokratsko glasanje, ustaljeni običaj itd.
Vjera funkcionira na drugi način. Ako govorimo o katoličkoj vjeri onda je stvar jasna. To je objavljena vjera preko samog Boga Isusa Krista. Čuvanje objave je povjereno katoličkoj Crkvi tj konkretnije aspostolskim nasljednicima. Nikakve bitne promjene koje se tiču same vjere se nisu događale već su davane samo detaljnije definicije što je poželjno činiti i dan danas. npr na području bioetike što detaljnije upoznajemo čovjekovu fiziologiju to je lakše detaljizirat što znači npr dostojanstvo ljudske osobe isl.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom