Tema: Pužarstvo
Pogledaj jedan post
Old 22.09.2005., 18:52   #23
Tehnologija podrazumjeva način uzgoja i opremu potrebnu za određen pristup uzgoju(biološki na otvorenom,kombinirani u zatvorenom isl.) Svaki pristup ima prednosti i mane,najbolje je sakupiti malo literature i proučiti te se opredjeliti za ono što najviše odgovara svakom pojedincu.
Vrijeme rada za farmu od 2000-3000 m2 za godinu dana je cca 600-800 radnih sati (po literaturi) a meni se čini i više,naravo sve se da i mehanizirati te malo olakšati...no zbog specifičnog posla ipak se radi o malim alatima i ručnim alatima.
Dakle navedenu farmu može opsluživati 1 radnik a za više nije profitabilno.
Teško da će se uložena lova vratiti u 2-3g,prije 5-7g nakon 2-3g počinju prvi prihodi.(treba računati i na nenadane gubitke-kiša,mraz.....ipak je to poljoprivreda)

Garancija prodaje prinosa :!!?? pa ne vidim zašto bi ti to netko trebao garantirati,to ovisi i o osobnim trgovačkim,pregovaračkim i inim sposobnostima...i molim neka mi netko nađe posao gdje netko nešto garantira a na meni je samo da pokupim...i BMW,Medcedes i slična bratija moraju se oznojiti da prodaju proizvedeno.
Highlander is offline  
Odgovori s citatom