Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 14:14   #259
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa djeca se primarno i odgajaju kod kuće, u obitelji. barem bi trebali, zar ne? druga stvar je kaj neki to prepuštaju vrtiću/školi/ulici.
Slažem se ali ti imaš jedan odgoj u školi a drugi doma. O negativnosti državnih institucija odgoja ću pisati u slijedećem citatu iz vlastitog primjera. Pogledaj ispod.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
povremeni boravak u skoli (iako idealno i u vrticu) vidim kao priliku da se neka djeca zastite od nasilja doma.
Kao netko tko je prošao sve u Hrvatskoj a ne u Jugoslaviji moje iskustvo je slijedeće: već u vrtiću bi počele tučnjave a teško je odgajati jedno dijete pravilno a kamoli kad imaš jednu tetu na 30 djeteta. Dolazio bi doma plavi,obranio sam se jednom tako da sam jednoga zakucao u stolicu kad su me napali 5 na 1 i što se desilo? Ništa. Onda škola,bio je to birani razred pa toga nije bilo toliko u mojem ali kasnije opet nasilje za vrijeme škole,tučnjave na tjelesnom bez prisustva profesorice,tučnjave poslije škole. Srednja? Ista stvar,profesor bi znao doči pijan na sat koji je ujedno bio razrednik i pogoditi nekoga ključevima ako mu ne paše umjesto da ga pošalje pishologu,imao sam osjećaj kao da sam u ludnici pa ti i ako želiš nešto naučiti,ne možeš. Tako bi me profesorica matematike hvalila a ja sam jedan od rijetkih koji je položio maturu iz tog predmeta a drugi nisu ni to a B razina ti je razina osnovne škole. Jednom nam je profesorica dala zadatke i ja sam sa svojim instruktorom to sve riješio u 2 sata koji je obavio bolji posao u kratko vrijeme (100 Kn) više nego ona u jednom kompletnom gradivu. Ista stvar i sa engleskim kojega sad znam puno bolje nego prije,tako da čitam knjige na tom jeziku što bi mi nekad bil o nezamislivo,u 4 sata (480 Kn) bi svladao cijelo drugo polugodište a to nisam svladao u ne znam koliko sati. I da,sve je bilo kod kuće tj. u kući instruktora gdje bi atmosfera bila domaćinska,kad bi rekao da mi je dosta da se odmorim,razgovarali bi ko da smo na kavi. Ne kužim,ako se hvale Skandinavske zemlje kako imaju manje profesora na manje đaka,onda je sustav 1 na 1 najefektivniji. Moj pokojni instruktor iz matematike je spasio sve žive. I oni najgori bi prolazilia a hvalili su ga i najbolji. Bio je to bivši gimnazijski profesor koji je pod stare dane živio kao sirotinja i život je posvetio davanju instrukcija nakon škole kako bi si osigurao egzistenciju. Škole su možda bolje u gimnaziji,bolji ljudi i to ali što sa strukovnim školama u koju ide ogromna većina? Naravno,instrukcije mi nije davao profesor iz strukovne. Sa engleskog je bila profesorica u osnovnoj.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.03.2017. at 14:32.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom