Pogledaj jedan post
Old 09.10.2017., 17:29   #25
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odašiljači i veze pokreću eksperimentalno emitiranje digitalnog radija DAB+ u Hrvatskoj
Prelazak na digitalnu, tzv. DAB+ platformu donosi manje smetnji i nestanak šumova u prijmu radijskog signala te mogućnost emitiranja više sadržaja, odnosno novih programa uz istovremeno uvođenje novih usluga.
https://www.vecernji.hr/vijesti/odas...atskoj-1195426
---------

Bilo je i vrijeme da Hrvatska uvede DAB+.
Svatko digitalizaciju doživljava na svoj način. Naravno da ima i dobrih strana...

ali ja to vidim ovako, nestanak šumova znači gubitak onog šarma koji analogija ima. Kao kad ljudi kažu da im nedostaje ili da vole zvuk krckanja ploče ili zvuk ploče općenito. Btw odrasla sam uz šumove na Radio Luxembourgu. I dan danas radije biram MW od FM iako je na MW ostalo jako malo stanica.

Što se tiče mogućnosti emitiranja više sadržaja ja to vidim kao razvodnjavanje ionako razvodnjenog sadržaja. Formatiziranje radija mi ne predstavlja ništa jer imam winamp i shuffle na njemu i 500-njak pjesama na kompu. Na radiju želim nešto posebno, nešto novo, nešto saznati, a ne 300 pjesama u rotaciji. A upravo to znači više sadržaja (uvođenje stanice sa samo hitovima 80ih, 90ih i sl. ili rock, dance)

Ali da, digitalizacija ima i dobrih strana, prije svega se nadam da ću moći čuti neke stanice koje do sada nisam mogla čuti na analognom radiju (a koje doduše već slušam na kompu/laptopu/tabletu).
šafrona is offline  
Odgovori s citatom