Pogledaj jedan post
Old 14.12.2006., 14:47   #52
Mala, super si ovo napisala sa obicajima...

Ovo sa natpisima iza mladenaca mi se isto ne svidja.. Ja se ne sjecam sta ima na onom mjestu di ce biti nas stol.. Al planiram tamo stavit neku dekoraciju koju imam doma.. Kovano srce, mozda da ju cvjecarka malo "okiti" sa zivim cvijecem i onda to objesimo..

Meni su inace svi "obicaji" ok, osim onih da se nesto placa, nekoga (bili to ljudi i zivotinje) maltretira. Sto znaci da se nece nista placati kod nas (nit ples sa mladom - bude li ga bilo) ili oni koji uhvate buket i podvezicu da plesu ili pjevaju.. To cu njima prepustit... Sto se mene tice, poslje toga se moze dalje festat.. A da on stavlja njoj podvezicu nema sanse! Za mene vrijedi "sve sto je meni neugodno ili bi meni smetalo necu drugima uradit"

A sto se tice sviranja u koloni, to mi je Nema ljepseg osijecaja nego kad cujes kako trube kad dolaze po tebe Onda nervoza pocima A isto tako kad je ono "najgore" gotovo i svi skupa se voze u salu

dumai, sto se tice kokosi.. Ja sam tako cula da se radi po Slavoniji (a mozda jos i negdje drugo) od svojih koji su odatle (pricali su opcenito o obicajima koje su oni vidili na vjencanjima po selima). Nije Slavonija samo u Osijeku.... A i ja sam dosta daleko od OS U Slavoniji ima ljudi svakakog podrijekla (ili kako se to kaze) pa ko zna odkud je izvorio taj obicaj...

Edit:
Cure jos jedno pitanje imam.. Par su napisale da nece da im dodje tamburas ili harmonikas ili sta vec u pratnju. Zasto to?Kod nas recimo na skupu onda svi vec pjevaju i plesu... Mislim sta nije "veselije" kad ima i muzike? To je moje misljenje, ali cula bi i vase

Zadnje uređivanje Magg : 14.12.2006. at 15:29.
Magg is offline  
Odgovori s citatom