Pogledaj jedan post
Old 22.05.2011., 17:04   #400
Vidim da tema nije baš aktivna, ali dižem jer mi treba savjet.

Dakle, mom suprugu je prošle godine dijagnosticirana arterijska hipertenzija. Prosječni tlak mu se kretao oko 142/91 mmHg, otkucaji srca 90, propisana mu je terapija TRITACE 5mg tablete, koju uzima sad već nekih 8 mjeseci. Lijek dobro podnosi, a tlak je normalan, kreće se uglavnom recimo oko 120-135/75-85.

Njegova doktorica mu nije dala nikakvu terapiju za te otkucaje niti je to spominjala.

Sad je išao na kontrolu i te doktorice više nema, nego je dobio novu, i s obzirom da su mu otkucaji uglavnom uvijek oko 90, dakle povišeni, ta nova doktorica mu je propisala dodatnu terapiju - tablete Concor COR.

E sad, mislite li da trebamo potražiti dodatno mišljenje nekog drugog? Jer ova doktorica mu je propisala terpiju, a ona stara kod koje je bio prije nekoliko mjeseci nije? Na Internetu pronalazim različite informacije, neki kažu da je tolerantno i do 100 otkucaja, a neki da nije Ima tek 35 g. i nisam baš za to da već sad bude na 2 lijeka dugotrajno, osim ako baš nije nužno.

Drugo pitanje za one koji uzimaju ovaj lijek - kako ga podnosite? Čitam sad uputu o lijeku i brojne nuspojave koje su označene oznakom ''često''. Tritace podnosi dobro, a ako sad uvedemo ovaj lijek, ne znam da li da ga pije s nekim vremenskim odmakom (jer Titace uzima ujutro, a u uputama ovog lijeka piše da se preporuča ujutro), doktorica mu nije ništa rekla, a on je zaboravio pitati.

Hvala!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom