Pogledaj jedan post
Old 24.09.2013., 11:06   #52
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Sve pet, samo je poanta u tome što tamna materija nije potrebna za samu evoluciju i oblik svih galaksija...

A koja je sama priroda astralne ravni je upitno. Možda to uopće nije nekakva posebna ravan, možda um može biti povezan sa tijelom i na neki način percepcijski putovati na udaljena mjesta i stvari vidjeti drugačije ako ne percipira svijet samo kroz živčani sustav...
Slažem se.
No intrigantna je pomisao (a sada već i stidljivo špekuliranje službenih zn.krugova na tu temu) da možda uz naš svijet (vidljivo-materijalno-pojavni), postoji još jedan (možda čak i više njih, različitih stupnjeva finoće) s istom ili pak većom kompleksnošću od ovog kojeg smo mi u stanju osjetiti/detektirati...i koji se s našim svijetom ne sudaraju, već uz njega kooegzitiraju i tek su na makrokozmičkoj razini u stanju stupiti u određenu interakciju.

Ne mislim pritom na druge dimenzije ili pak druge svemire (multivers-e), već na ovaj naš 4D svemir u kojem koegzistira nekoliko različitih finomaterijalnih svjetova različitih gradacija.

Kad malo bolje razmisliš, takav jedan super fini svijet ("preprozračan" da bi ga detektirali) moglo bi se komotno nazvati "ASTRALNIM".

Ovaj materijalni u stanju smo iskusiti tek kroz naše fizičko tijelo i sve ono što uz njega ide (osjetila, neurologija...wtwr), a onaj suptilniji isključivo suptilnim "tijelom" koje može biti integralni dio našeg bića i koje bi moglo nastaviti egzistirati i nakon smrti materijalnog tijela.
Uzevši u obzir zakonitosti koje vladaju u univerzumu, i to bi fino-materijalno (astralno) tijelo bilo podložno propadanju...istina bog, vremenski neuspredivo duže, i tko zna kojeg bi oblika/forme moglo biti.
Zašto ne?

Meni to u svjetlu svega gore spomenutog, sasvim razumno zvuči.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 24.09.2013. at 11:17.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom