Pogledaj jedan post
Old 04.10.2016., 16:10   #12
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Totalno mi je cudno sto citam ovo jer sam ja jako voljela zemljopis/geografiju. Mislim da sam bas zbog toga i zavoljela putovanja opcenito.

Slazem se da ima jako nepotrebnih stvari (npr. tipovi naselja u RH: izduzeno, zbijeno...), ali zasto ne uciti djecu da je najmnogoljudnija drzava ta i ta, da ne mozes nazvati rodjaka u australiju u 5 popodne ili da u dalmaciji ne mozes ocekivati da ce ti krumpir bogato roditi?

Meni je zemljopis/geografija vecinom opca kultura. Nisam voljela kad smo ucili demografiju, ali uciti o Brazilu i izvozu kave, o rizinim poljima u kini ili modroj spilji na bisevu? predivno.


Danas kad postoji toliko dostupnosti informacija i kad nastava ne mora biti monotona uz sve prezentacije, internet, high-res fotografije, jeftine izlete, meni bi gust bio opet uciti.

Ne mora sve biti citanje lekcije i ispunjavanje radne biljeznice.
Ovo što ti spominješ je super, ali se odnosi samo na jedan manji dio gradiva. Gomila tog, bar u moje vrijeme, odnosila se na bubanje napamet statističkih podataka o bjelosvjetskim vukojebinama. Nije isto spomenuti djeci kavu u Brazilu i rižu u Kini, ili morati znati koje rude ima najviše u Rumuniji i koja je najrazvijenija industrijska grana u Uzbekistanu stvarno nema baš puno smisla.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom