Pogledaj jedan post
Old 26.04.2017., 02:31   #1
Porez na cestovna motorna vozila

U ožujku prošle godine sam kupio vozilo staro godinu dana. Platio posebni porez na motorna vozila i ostale naknade te ga registrirao. Nedugo zatim sam otišao na poreznu regulirat neke druge obveze i pitao postoji li kakav dug prema njima tj. da li sam dužan platiti godišnji porez na vozilo. Prvo su me pitali da li sam siguran da ga već nisam platio, misleći da se radi o nekom drugom trošku prilikom registracije. Rekao sam da mislim da nisam. Zatim su mi rekli da oni na početku godine šalju uplatnice, jer nema smisla da netko uveze automobil 28.12. te plati porez za tu cijelu godinu (s obzirom da nije korišten u Hr). To da me porez zaobišao je lijepo zvučalo, ali znam da nisam te sreće. Pogledao sam i pkk na e-građani, tamo je naveden iznos ppmv koji sam platio, ali ne i godišnji porez.

Prije par dana mi stiže dopis da sam im dužan 930kn, s kamatama. Nazovem poreznu gdje mi kažu da im nisam dužan ništa tj. da je tih 913kn kompezirano s povratom poreza koji su mi trebali vratiti (968kn) te da imam još dobit 55kn.

Što da radim? Imam feeling da će mi na kraju uletit ovrha, nedavno sam se opekao na još glupljem slučaju pa sam sad oprezan, pušem i u jogurt. :/
Guud is offline  
Odgovori s citatom