Tema: Šarplaninac
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 13:49   #124
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
idešššššš.... a šarac priznat tek tisućudevetstotridesetineke



a iz čega si ti iščitao da ja tvrdim da je velik pas najjači? Pa moja lovna terijerka je skoro zaklala njemačkog ovčara ako ćemo o tome


da, znam čemu služe šarci, hvala. I moji su ih svojedobno imali upravo za u svrhu. Postoji razlika između veik i "velik". Ako je pas velik, skladno građen, okretan i agilan, ne vidim zašto ne bi bio sposoban kretati se baš kao i neki manji. Čak je i okretniji od nekog malog i zdepastog (ima i takvih). Druga stvar je kad se jave veliki, tromi, limfatični bez trunke života u njima koji su sposobni samo ležat i gegati se okolo. Ali sama veličina ne predstavlja problem, već građa. Blanka Vlašić je velika cura pa je okretna, agilna i gipka, s lakoćom se kreće. Danny de Vito je mali i okrugli i ne mogu ga zamisliti da otrči 200 metara bez da se ne zapuše ko slon.

Da, slažem se s tobom da je danas masa šaraca onakva kakvi ne bi trebali biti, mahom zbog križanja s razno raznim mastifoidnim i teškim pasminama. I da, slažem se da se gornja granica ipak trebala postaviti jer su upravo zbog toga razno razni biseri s*ebali pasminu ne bi li napravili od šarca što veće i moćnije stvorenje.



jesam


većinom, ne nužno



Afekt i puni trk nisu jedno te isto. Kad se netko šulja u grmlju, a pas se sav napne, osluškuje i čeka - to je afekt. Kad pas trči, to je nešto drugo.

Ovo je pas u afektu (gledaj glavu, ne rep).




Namjerno nisam stavila sliku šarplaninca da ne počnu nepotrebna pljuvanja i komentari koje mi se ne da čitati.

Kada spontano šeće, hoda ili stoji, rep šarplaninca nije uvinut poput kifle, već je ovakav


No rep je jedno od bitnijih dijelova tijela koje služi za komunikaciju i u razno raznim situacijama zauzima razne položaje i oblike.



Ne, onda se osjeća nesigurno. Pas koji se sprema imati okršaj sigurno nema rep dole, već je rep ukočen, visoko u zraku ili u najmanju ruku prati liniju leđa. Hrbat je nakostriješen, uši su naprijed, pogled ukočen i usmjeren na protivnika. Naravno, ukoliko je taj pas dominantan i spreman započeti okršaj. Bilo koji pas po tom pitanju. Također, narav psa varira od jedinke do jedinke a nije ukalupljen u cijelu pasminu.



Ne kontriram. I žensko sam.



Samo DNA analiza može ustvrditi 100 % je li neki pas čistokrvan ili nije. Nažalost.

Super, stavi sliku psa da guštamo malo
to sto su priznati 1900 i neke ne znaći da nisu postojali i prije to je jedna od najstarijih pasmina na ovom predjelu čitaj malo o njima pa čes primjetiti da se oni stolječima(postoje otkako su iliri dosli na balkan, znači jako dugo) nisu mjesali sa drugim vrstama i tako su među najsačuvanijim pasminama.I JAKO JE LAKO OTKRITI ČISTOKRVNU PASMINU. ne treba ti DNA analiza jel DNA služi za otkrivanje identiteta osobe ili vrste (životinja ili čovjek)znači da li te taj pas ugrizao ili nije da li je netko bio na tom mjestu ili ne a ne za otkrivanje pasmine.
Kao drugo ako tebi kinoloski savez makedonije i stručni ljudi koji jako vode brigu o pasmini ne znače nista, meni je zao .jer ako ospporavas takve stvari
kao što su ćisti papiri i njihova ocjena onda mislim da nemamo o čemu dalje pričat, a što se tiće slike mog primjerka psa, mislim da je to suvišno jel oćito da tebe ne zanima pas kao takav nego samo da demantiras pasminu kao takvu i da dajes svoje ocjene stručnosti koje nisu strućne .
znači ne uzimas u obzir nikoga i nista a to je već monolog a ne dialog
stoga smatram da si uzaludan slućaj

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 14:29.
florian is offline  
Odgovori s citatom