Pogledaj jedan post
Old 05.06.2007., 02:32   #175
Rastko,jel to ona ista stranica na kojoj se tvrdi da su Istrani zapravo Srbi,ili jos bolje,da su svi Slaveni/Sloveni ETNICKI Srbi samo toga nisu svjesni?

Sorabi su danas vecim dijelom protestanti,a manjim katolici.I ne,nemaju krsnu slavu....
Citiram naravno tekstic sa Rastka:

"Niko nema sto Srbin imade" - cesto cujemo kako se peva. "Srbin ima svoju krsnu slavu; Srbin ima svoga oca Savu".

Mi smo, braco i sestre, oduvek bili ne samo trun u ocima drugih nego slama zabodena tamo gde ih najvise boli - u njihovu svest da pripadamo necemu sto oni nemaju, veri iskonskoj pravoj. I zato, neprijatelja nam nikada nije manjkalo. Prijatelje smo mi menjali, ili oni nas; prijatelje smo mi trazili i stvarali, neprijatelji su trazili nas i dolazili sami. Dolazili su da od nas uzmu ono sto oni nemaju, blagodatnu veru Pravoslavnu, koja cuda stvara i koja po recima duhovne pesme od ribara stvara apostole i od prostih ucene.

Bilo je vremena kada nas je bilo koliko i najvecih naroda evropskih, samo sto nam se oni, po kulturnim dostignucima, po pismu, poeziji, umetnosti, fresci, gradjevini i drugom nisu mogli ni primaci. Sada je njih i po pedeset miliona vise. Toliko je nas, Srba, na silu, preko maca i lomace, slato u nebesku Srbiju, gde smo po broju svetaca, pravednika, mucenika i ugodnika Bozijih, jos najbrojniji. Zato, mi Srbi smo nebeski koliko i zemaljski narod.

-------

Toliko o srpskoj objektivnosti i sklonosti iznosenju dokazanih cinjenica....
Patetika i mitovi,zaista neizbjezni zacini u "historijskim" tekstovima Srba....
mdirto is offline  
Odgovori s citatom