Pogledaj jedan post
Old 15.09.2008., 11:40   #6
Birokracija rađa birokraciju reče Max Weber,mislim da uvijek trebamo imati na umu staru grčku i njihovu radikalnu kontrolu birokracije. Sad, prvo i osnovno je to da ljudi svate da se na Kulturi/zdravstvu/nevladinim udrugama/zaštiti okoliša/"civilnom društvu" može škrtariti, a na vojsci ne!!! Pritom naravno ne treba ići u drugu krajnost (kao sjeverna koreja). Najviše zavisi o mentalitetu ljudi! Parafrazirat ću Horbatosa s rasprave o EU:

Quote:
...sjetio sam se odgovora perzijskom izaslaniku Mardoniju koji su dali dvojica Grka iz Male Azije.

Mardonije je rekao: Podvrgnite se velikom kralju i živjet ćete izvrsno. Živjet ćete obilno, bolje nego sada, i bit ćete sigurni.

Odgovor je bio: Mardonije, ti si sluga i ne znaš što je ne biti sluga. No, kad bi znao što je sloboda- odbacio bi sve ponude o sigurnosti i boljitku i borio bi se za nju, ne samo kopljem i mačem, nego ako treba i zubima i noktima...
dakle ako rh želi biti regjonalni subjekt, a ne objekt na ovom nemirnom prostoru mislim da joj je ovakva vojska potrebna, ako želimo biti objekt, vazal, pokorni dio eu, onda možemo nastaviti ovim putem kako idemo...

Kakav bi ti prijedlog za osrh imao?

(p.s. samo nastavimo s dugim postovima )
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom