Pogledaj jedan post
Old 30.06.2009., 04:37   #1188
Zdravo svima javljam se iz Beograda.
Naletela sam na ovaj forum pre par dana i ne mogu da verujem koliko je dobar bogami procitala sam svaki post koji je objavljen i to je trajalo danima. Imo dosta iskustava pa sam resila da vam napisem nesto sto ce mozda nekom koristi aa i sama trazim neke informacije,

1.Ovako moj starij brat je prosao intervju za bartender-a na royal caribbean brodu. KOliko sam citala postove po mom nekom misljenju mnogo teze se tu dobijaju poslovi nego ovde u BG.ON je imao samo jedan intervju sa tom nekom amerikankom i bogami iscedila ga je za sve pare.Pitala ga bukavalno da mu prica sastojke raznoraznih koktela i tako ako nekog budu zanimali detalji pisacu drugi put.U sustini ceka da ga pozovu da mu kazu samo kad polazi

2.Ono sto je mene interesovala je sledece.Ja studiram ovde i ostalo mi je jos jedno sigurno godinu ipo dana do kraja.Studiram jedan da tako kazem u BG je dobar i utijacni drzavni fakultet "FON" Faculty of Organizational Science, smer menadzment. Kad to zavrsim sigurno cu icu na brod jer ovde u Srbiji covek nema perspektivu da napravi nista od zivota tuzno je al je tako jer ljudi ovde bukvalno rade za max 300E jedva prezivljavaju a kad zavrse fakultete nemaju veze da ih neko zaposli sranje. U sustini dal neko zna dal uopste dipoloma znaci nesto na brodu???

Drugo tokom studiranja sam radila 4 godine u gift shopu (inidan shop) zajedno ima i deo decjih igracaka aa isto tako ii rad sa srebrom tako da mogu da kazem da sam u srebro strucna.Referencu ne mogu da dobijem jer sa se posvadjala sa gazdom i dalka otkaz a opet mi mi znacila za 4 godine radnog iskustava,U sustini aplicirala bih za gift shop al postoji problem, Tj znam engleski tj razumem ga perfektno da kazem, al govor onako tj nema s kim da pricam tako da je on u sustini los dal to moze da predstavlja problem jer ipak treba komunicirati sa musterijama tecno,Imam zavrsen MEDIUM kurs engleskog planiram da idem na onaj visi al nisam sigurna u sebe mislim da ni to nije dovoljno tj to mi je najveci strah.Molila bih nekog ko je radio ili radi u gift shopu da mi kaze kakva su iskustva, dal bi mogla tamo da se zaposlim i da ovo protumaci oko engleskog
hvala puno sve informacije bi mi puno znacile POz iz BG
BEOGRADD is offline  
Odgovori s citatom