Pogledaj jedan post
Old 04.04.2011., 09:57   #356
Muke po aparatu

Nazalost moram napisati da je u Hr tesko kupiti aparat za zavarivanje ukoliko se ne nacrtas u ducanu i das lovu.
Prvo je odluka pala na Rhino 200A inverter kojeg nije bilo i receno mi je da ce stici krou 20-ak dana. Poslije isteka tog vremena je takodjer receno da ga treba cekati do kraja iduceg mjeseca.
Nakon toga teskom mukom odlucim da cu uzeti Merkle 160 i nakon gotovo dogovorene prodaje rece mi gospodja da uz aparat ne idu kabli, na sto sam se zacudio, a ona odgovara kako je to kvalitetan njemacki aparat te si mogu odabrati kablove kakve zelim. Ta ista gospodja se jako zacudila kad sam joj rekel kako su BMW ili Mercedes kvalitetni njemacki auti i na koje mozes staviti gume po zelji, ali ako ih nema mozes se samo plakati kraj njih jer ne koriste nicemu, mada su kvalitetni.
Onda pada odluka na Gysmi 161, te sam kontaktirao osobu koja drzi prodaju tih aparata i nakon veoma ugodnog razgovora telefonom i dogovorenog posla saljem ja mailom adresu na koju da posalje, ali od tada nema ni traga ni glasa od povratnog maila, aparata, a ni vise se ne javlja na mobitel.
Zatim cackajuci po njuskalu naidjem na Pico 162 koji je malo rabljen cijene 3600 kn, pa sam sebi rekao, ajde malo je skuplji, ali ipak vrijedi te novce, mada ga ja necu koristiti onoliko koliko on moze dati. Na moje veliko iznenadjenje cijena na njuskalu je bez PDV-a sto me odmah ohladilo od nabavke ovog aparata.
Takodjer sam razmisljao o Telwinu 165, ali vlasnik web shopa mi rece da aparat nije los, ali se necu usreciti s 3,25 elektrodama, tak da sam odustal.
Nedavno sam takodjer kontaktiral firmu koja prodaje Iskravar Xentiu 160 i nekon nekoliko dana ni traga ni glasa od ponude.
U konacnici sam odustal od nabavke aparata u Hr i okrenuo se susjedima Slovencima. Jucer navecer posaljem upit i danas u jutro eto odgovora.
Cini mi se da ipak Slovenci drze malo vise do kupca pa cu i njima odnesti novce.
Sad jos trebam odluciti da li uzeti aparat ovaj - REL 200A ili ovaj- TIG 160A, pa molim pomoc.
U principu trebam rel do 3,25, ali vidim da nije pretjerana razlika u cijeni s tig kompletom, pa trazim savjet.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom