Tema: Činčila
Pogledaj jedan post
Old 03.03.2011., 17:03   #70
Quote:
FuzzyMince kaže: Pogledaj post
ljudi molim vas za savjete,
zelim nabaviti cincilu pa me zanima gdje je u zagrebu sve mogu nabaviti i gdje je najbolje za nabaviti je? koliko mjesecno mi treba za hranu i sve sto joj treba?
je li problem ako ce biti sama jer si ne mogu bas priustiti dvije?
je li istina da dobro podnose putovanja?
bok..ja imam dvijne činčile, uskoro ču dobiti i treću. Preporučila bi ti da kupiš činčiluod uzgajivačnice u Zagrebu. Oni zbilja imaju zdrave i pitome činčile. Mali je problem sa petšopovima jer se te činčile drže u kavezima koji su pre mali i nemaju dovoljnu dobru hranu. Evo ti link od uzgajivačnice pa vidi.


http://hobi-cincila.ucoz.com/index.html

Imaju činčile svakakvih boja, cjena također ovisi o boji. Oni prate rodoslovlje svih svojih činčila i uredno ih pare.
Hrana je zbilja jeftina. Nažalost hrana u pet šopovima je loša i skupa. Pakiranje je preko 20 kuna i brzo se potroši.Meni cura iz uzgajivačnice šalje hranu svakih nekoliko mjeseci po potrebi. Kila hrane je 20 kuna, meni 5 kila hrane izdži 6 mjesci znaći oko 20 kuna mjesećno. Gajbe je također najbolje lupiti u uzgajivačnici jer su drevene, velike, imaju skrovište i police kako bi činčile mogle skakati.Jako se lako čiste, puno lakše nego plastične kučice. Potreban ti je i pjesak koji drži isto dosta dugo i isto ga kupujem s hranom od uzgajivačice. Sve to je jako jeftino, mjesećni trošak se ne penje iznad 30 kuna.
Činčile se daju lako pripitomiti, zapravo većina ih je već pitoma kada dođu k novom vlasniku.Moje činčile se obožavaju igrati i penjati po mojim rukama, leđima...Super se slažu i sa ostalim životinjama. Ne zahtjevju puno pažnje i vremena a preslatke su. Svakako preporućam.
Ja sam pisala radnju o činčilama pa ako te još nešto zanima pitaj!
I da činčile ne smrde ako se redovito čiste, jer im urin ne sadrži amonijak, a nemarnim vlasnicima ko kriv. Kao da je takav problem izdvojit 5 minuta da se očisti kavez! Sramota
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^

Zadnje uređivanje lol9 : 03.03.2011. at 17:11.
lol9 is offline  
Odgovori s citatom