Pogledaj jedan post
Old 11.09.2014., 13:48   #94
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post


ja sam išla u gimnaziju, u razredu smo imali 3 cure koje su bile "štreberi", tj učile su za ispite, ostali smo u gimnaziji najviše od svega naučili prepisivat.

zašto? jer smo imali 17 predmeta, 6 ili 7 svaki dan, i jer nismo poput ove 3 bili doma nakon škole i učili za idući dan, već smo se družili, zaljubljivali i sve što čovjek radi u tim godinama.

ja kad se sjetim srednje, prvo se sjetim šalabahtera koji ispadaju na sve strane
A vidis, ja sam isto imala 17 predmeta i pisala sam salabahtere samo za 2-3 koja su mi bila apsolutno nezanimljiva i/ili nerazumljiva. Za ostale sam ucila.
A stigla sam se i druziti, izlaziti i zaljubljivati se, vjerovala ili ne.

Nitko nije rekao da je cilj nastave povijesti razvoj kritickog misljenja.
Primarni cilj je u prvom redu prezentirati neke vazne cinjenice, a tek je drugi level formirati neki svoj stav o tome i razviti kriticko misljenje.
Jer ako ne poznajes cinjenice, tesko da mozes imati neki stav o njima.

I uopce se ne bih slozila da je opca kultura "citanje" nakon zavrsenog skolovanja jer postoji literatura i literatura pa nikako ne mogu dati prednost onome tko u zivotu nikad nije cuo za Joycea i Marulica, ali zato na dnevnoj bazi guta uratke od Coelha i Nives Celzijus pred nekim tko je koliko -toliko upucen u klasike hrvatske i svjetske knjizevnosti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom