Pogledaj jedan post
Old 02.07.2008., 15:26   #10
Moja prvobitna ideja je bila upravo zidana kuhinja. Od nje sam odustala jer kad jednom sazidaš, više nema micanja. Napravila sam kuhinju o drveta, a maske koje su trebale biti zidane, oblažem imitacijom cigle koja se također lijepi ljepilom za pločice, pa izgleda ko da je zidana. Kuhinja još nije gotova pa vam ne mogu pokazati fotke, ali bit će za koji dan. Cijela kuhinja je zamišljena u starinskom stilu, kupili smo hrpu detalja da postignemo upravo taj efekt. Police na zidovima sam dala izrezati na pilani i ostavila koru, tako da izgledaju potpuno prirodne. Pločice, zavjese su zemljanih boja i sve je okrenuto prema prirodi.

Radnu plohu sam mislila obložiti pločicama, ali sam radi fuga i održavanja odustala i napravila ju od istog materijala od kojeg su i fronte. Fronte su skrojene ovalno, tako da savršeno pašu. Puno je čovjek fleksibilniji kad radi s drvom, nego s ciglom. Kod zidane kuhinje bi morala umetati drvene korpuse ako bi htjela vodilice za ladice i razne ugradbene košare, a to onda bitno poskupljuje cijelu priču. Ovako je to ono što sam htjela - retro, a s druge strane funkcionalno i moderno (vodlice, košare).
laurizia is offline  
Odgovori s citatom