Pogledaj jedan post
Old 13.10.2012., 13:04   #5
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako vas bole zglobovi "bez nekog razloga" i imate te kvržice koje opisujete trebalo bi posjetiti internista-reumatologa ili fizijtra-reumatologa. Prije posjete treba odrediti osnovne laboratorisjke pretrage: broj eritrocita, leukocita, diferencijalna krvna slika, mokraćna kiselina, urea, kreatinin, CRP, sedimentacija, glukoza u krvi, lipidogram, AST, ALT, GGT, Na, K, možda i hormone štitnjače (t3, t4) i TSH. Nakon što imate te nalaze, možete razgovarati s doktorom o odlasku kod reumatologa. Bez tih dodatnih nalaza je ovako teško nagađati o čemu se radi. Ipak, vi možete ovako ili onako navoditi simptome i opisivati kako izgledaju ti čvorići a kad dođete kod doktora ispostavi se sasvim druga priča, želim reći da bez pregleda kod doktora možemo samo nagađati preko foruma što bi sve to moglo biti tj. možemo samo nabrajat diferencijalne dijagnoze problema koje opisujete. Reumatolog, ako smatra, može uputiti na daljnje ciljane laboratorijske pretrage. Obavezno kad idete kod liječnika treba ponijeti sve dosadašnje nalaze.
Dr. opće prakse mi ne da te pretrage, evo recimo da izvadim hormone štitnjače, prvo bih, po njenom, trebala otić kod dr. za štitnjaču pa ako on da naputak da se izvade hormoni onda se izvade, i opet me se naruči , dakle to je pola godine čekanja, jer se sve dotepe, iz cijele Hrvatske u zagrebačke bolnice, kad čuvaju svoju guzicu iako imaju dr. specijeliste u svojim mjestima. Kod koga da odem internista- reumatologa na KBC rebro, preferiram muške doktore, (nisam dobra sa ženama), može te mi molim Vas reći neko ime ? I gdje je ta zgrada, zelena, bijela- kirurška, tam di je psihijatrija ili preko puta nje?
Velička is offline  
Odgovori s citatom