Pogledaj jedan post
Old 30.07.2012., 02:59   #5
Baš kad gledam ovaj topic na koji nisam htio iznijeti ova svoja mišljenja zbog toga što je namjenjen samo za slike ,a ovaj mi se topic najprikladnijim cini za moj post...

LINK

https://www.forum.hr/showthread.php?t=614116&page=28

Pa mi dođe da kažem slijedeće, koliko uzaludno potrošenih resursa, željeza i vrijedne vojne tehnike...doslovno užas! za plakat! to se moze vidjeti samo u Iraku , pogotovo ako se sjetimo da smo dobar dio svog tog oklopa i tehnike koji na slikama stoje uništeni mi Hrvati financirali unutar sustava SFRJ - doslovno spaljen novac. Zaista žali bože tih Srba i njihovog vojnog umijeća - a i uništene tehnike. Da smo mi Hrvati imali svo to naoružanje , većina bi ga danas bila u komadu po skladištima , a rat bi bio završen puno prije BEZ ovolikog gubitka resursa i tehnike. Ali eto uzeli ga u ruke horde pijanaca i kriminalaca i uništile desetljaća stvaranja sve te tehnike u bivšoj državi - a tog mi je najviše žao. Masa tehnike i infrastrukture u pepelu za ništa - za njihove neostvarene snove umjesto da se kao u slučaju ČehoSlovačke sve podijelilo ravnopravno na sve strane čime bi ujedno i HV i Hrvatska ekonomija sada sigurno bilo puno rasterećeniji po pitanju tehnike. Jer mi smo počeli od 0 , od temelja i miljarde smo morali davat na kupovinu novog naoružanja 90-tih , dok su sve miljarde za oruzje date iz Hrvatske prije 91-e otišle u pepeo, vatru i prah zahvaljući glupim čedama i njihovim bolesnim idejama. Sve krvavo stvarano desetljećima većim dijelom iz naših dzepova. To se ni jednoj drugoj zemlji u Europi nije dogodilo što nama. Jer ja na tu JNA i svu ovu tehniku sa slika ne gledam kao na "vlasništvu čeda i njihove moćne sposobne vojne industrije i ekonomske moći" i zato ovako sa tugom razmišljam kad ovo gledam umjesto da je sve završilo ko u ČehoSlovačkoj i time bi i svoju Srbijicu današnju poštedili cijepanja na dijelova (Kosovo itd) i ekonomskog kolapsa i siromaštva, a i nas davanja miljardi 90-tih za vojsku, razorenu infrastrukturu itd....svu su tu tehniku financirali i moja baka, i djeda i pradjeda i prabaka i mama i tata jos od 45-e...prokleti bili velikosrbi zasluzni za sve to...

Zamislite samo sve one migove stacionirane u Hrvatskoj i sve sustave koje je Hrvatska trebala naslijediti mirovnim putem , pa Željava, stotine tenkova, ratni brodovi, podmornice, tisuće spašenih kuća i života te infrastrukture u cijelini...danas bi bili i vojno i ekonomski puno jača zemlja. Dosta se samo Željave sjetit i koliko bi ozbiljno HV djelovao danas da je taj aerodrom i baza u funkciji jer je to bio projekt kakav je u Europi imalo svega nekoliko najrazvijenijih zemalja...

Najbolji su vam primjer Češka i Slovačka za to - mirno razvođenje i pogledajte im vojske i države u cijelini danas - sukladno broju stanovnika i veličini zemalja zaista dosta respektabilno - a ni jedan život nije bio izgubljen niti jedna cesta uništena...

Proklet bio Miloševiću i svi ti VelikoSrbi , a što je najžalosnije i dan danas takvi tamo dobivaju ogromne količine glasova i formiraju vlast...
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom