Tema: wikipedija
Pogledaj jedan post
Old 13.01.2009., 11:43   #48
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Sad, ne kažem ja da nema i dobrih članaka, ali velika većina članaka su stubovi, bez citata sa minimalnim podatcima. A i pogrešni, a za primjer navodim (sada već ispravljen članak) o AIDS-u. Imali smo, naime predavanje o AIDS-u u školi, ali je predavanje radila učenica i to ne jedna od najpametnijih... recimo .
Uglavnom rezultat: AIDS, tj. Sindrom stečene imunosti :
I to se još pojavilo na školskom plakatu kasnije. Normalno, bilo je još nekih grešaka, posebno neke vrlo čudne statistike (koje nisam do dan danas skužio šta zapravo mjere). I nakon toga, kad sam je pitao odakle joj to, ona normalno odgovori sa Wikipedije. Ali skrenuo sam s teme, ovakvih gafova ima svugdje i više je posljedica ljudske gluposti.

Uglavnom, od onog dobrog što hrvatska wikipedia i ima, najčešće je vrlo šturo, tek površno obrađeno tako da se ne može baš nešto dublje saznati, i nema linkova za daljnje proučavanje. Ali ne osuđujem zato projekt, treba još puno truda uložiti da to dođe na kakvu-takvu razinu, a onda bi trebalo biti dobro. I sad, možda ovo stvarno je pljuvanje bezveze i u prazno, ali eto, to je tužna istina, nema naš odjelak dosta ljudi da se bavi svim tim silnim temama...
Imaš problem.
WikipediJa.
W i J.

Nije stvar u tome što je dobro. Stvar je u vjerodostojnosti. Jer ukoliko nađeš nekoliko ( a ne jednu stvar) koja nije u redu, odmah se pitaš i za druge.
Dovodiš se u situaciju stalnog provjeravanja čime gubi smisao postojanja.

Ne mogu se služiti s nečim što moram provjeravati. Odmah ću se služiti s nečim drugim jer preskačem jedan korak u traženju podataka.
U tome je stvar.

Ideja je odlična, ali nema mehanizme kontrole.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom