Pogledaj jedan post
Old 02.03.2012., 13:55   #62
pozdrav!

evo ja i dragi smo se odlučili na vrt ovog proljeća, dojadilo mi je izdvajati znatne količine novca na kupovanje povrća sumnjive kvalitete i porijekla , sigurno me svi razumjete. kako sam ja nažalost djete asfalta, a i moj muž nije neki s ''green fingers'' počeli smo se informirati, knjigama i forumima. čitam trenutno ''Zeleni kvadrat'' od Šoštarićke, gdje se govori o ovakvom ''bez motike'' načinu obrade. To nam se čini najbolje, jer bi naravno htjeli ekološki uzgoj.
E sad, ona u sklopu ovakvog načina obrade spominje i pripremu zemlje u jesen (stavljanjem sloja komposta i sjena umjesto štihanja) što obavi svoje tijekom zime. S obzirom da smo se mi na vrt odlučili tek nedavno, jasno da je za to prošao voz. Stoha mislim da bi tipak sad trebali proštihat zemlju.

ili ne?imate li kakav savjet?

radi se o zemlji na kojoj nitko nije obrađivao ništa preko 20 godina, nego se samo redovito kosilo. šta vi mislite? da li bi trebali gnojiti? imate li kakav savjet?

kako mi živimo u Zagrebu, a zemlja je u okolici, možemo biti u vrtu samo jednom, eventualno dva puta tjedno. mislite li da je tako izvedivo imat vrt?
mislimo svakako malčirat zemlju.

unaprijed hvala!
ellory is offline  
Odgovori s citatom