Pogledaj jedan post
Old 04.03.2012., 09:49   #74
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
pa ne znam da li je jači jer smo dobivali savjete da se ne mora uštihavati, a osim toga može se bacati na zemlju i u jesen, i u proljeće...

možda nisam dobro objasnila-zemlju koja je dugi niz godina neobrađivana,
za početak morate preorati ili preštihati, očistiti od korijenja i pognojiti...

kad tako pripremite zemlju onda možete primjenjivati metode u slijedećim sezonama-slama, kompost itd...tablice plodoreda imate i na netu i u knjigama...i polako...
Sa svime se slažem - i mi smo došli na zemlju (obiteljsko nasljeđe) na kojem nije bilo ništa dirano 10-15 godina i počeli smo sa štihanjem i žestokom obradom tla. Osam godina smo ovdje prisutni a samo 3 godine za stalno. Mi smo vrtove ogradili zbog životinja. U vrijeme rata ovdje su se povukle srne i bez ograda ništa ne ostaje što se njima svidja. Susjedima ograde ništa ne znače koji se prehranjuju ubirući tuđe. Na žalost ovo je Zagrebačka županija - puno je doseljenika, izbjeglica - sad stalnih stanovnika koji se nisu uključili u život kraja nego ovaj kraj održava njih na životu. Žalosno da smo zašli u vrijeme nestanka osnovnih vrijednosti života: rad - red - poštenje!

Život u prorodi je zapravo rad koji se nemože ograničiti radnim vremenom ili godišnjim dobom - stalno se ovdje ima što raditi što mi se sviđa! Ideje o obradi zemlje kod mene dugo traju ali zadnjih godina radim na tome da to ostvarim na najprirodniji način!
komar is offline  
Odgovori s citatom