Pogledaj jedan post
Old 08.11.2006., 09:36   #52
Quote:
Bat Kol kaže:
nisam znao da postoji studij socijalne psihologije na medicinskom fakultetu.. no, dobro. mozda sam samo neupucen..

mene zanima jedna druga stvar, a to je:

koliko znam postoji smjer tzv. "klinicke psihologije" koji psiholozi mogu.. hm.. specijalizirat .. nakon zavrsenog dodiplomskog studija.

eh, sad... nije li to onda vise-manje dosta slicno (ako ne i gotovo jednako) onome cime se bavi specijalist psihijatar za zavrsenim medicinskim fakultetom?

sve sto sam citao o tome mi ne daje potpunu sliku, jer se, ocito, i jedni i drugi mogu bavit odredjenjim sub-usmjerenjima sto se ljudske psihe tice..

pa eto, volio bih da malo o tome popricamo.

koliko znam kao klinički psiholog nemaš pravo otvoriti svoju praksu, nego samo možeš raditi u bolnici, ne znam točno što oni rade ali definitivno ne psihoterapiju.

ali možeš nakon diplomskog iz psihologije upisat neku edukaciju za psihoterapeuta i onda mozes bit psihoterapeut
no ne znam koliko je to regulirano zakonom, nije baš, ali mislim da praksu možeš otvoriti.
no, nakon specijalizacije iz psihijatrije ti ionako nisi psihoterapeut nego samo pill doc, iako se to kod nas izjednačava, što zbog manjka terapeuta što zbog koristi psihijatara koji si daju titule

osobno mislim da se ne isplati studirat medicina zbog psihoterapije.
zivot je prekratak za grbačenje na medicini..
jer ako te zanima iskljucivo psihijatrija, a čekaš preko 4-5 godina na specku i dotle radiš kao liječnik opće prakse..prilično potraćeno vrijeme..

na psihijatriji je jedna profesorica rekla ako ste specijalizant s 37, vi ste mladi specijalizant pa ne znam koliko se to isplati osobi kojoj je psihijatrija stvar zbog koje je upisao medicinu, ..
lilu! is offline  
Odgovori s citatom