Pogledaj jedan post
Old 26.09.2017., 13:39   #46
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Morao je platit jer ga je mama stisnula pošto je ona starijem sinu platila (znaci ona je njemu bila skrbnik) i to je on morao silom ici u autoskolu jer je tata htio da mama potrosi novac koji joj on daje za buraza... Bolio bi njega k sto bi pao trosak na njega nebi mi ni lipe dao. Nemate pojma u kakvoj zajebanoj obitelji zivim, a vi mi se tako olako podsmjehujete...
Žao mi je što se prepucavaju preko tebe.
Tu ti je bila prilika da plaćanjem AŠ pokažeš svoju zrelost i učiniš nešto za sebe, a možda bi i u njihovim očima to bio hvale vrijedan potez. I pod cijenu odgađanja kupovine auta.

Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Evo iskustvo jedne slicne. Sa 18 sam kupila auto, sva ponosna kak sam sama zaradila za njega. Odselila na studij u drugi grad i sve je meni to na papiru financijski pasalo. Prvi mjesec super. Drugi mjesec neočekivani troskovi pa jebiga, auto vozim tu i tamo jer nemam za bengu. Rezije, stanarina, a tek hrana... Dok se ne odselis ne shvacas koliko se trosi na hranu. I tak, auto neko vrijeme stajao, nema se za registraciju. Na kraju ga prodala. Ponovo se okusala u kupnji sa 20+ i stabilnim poslom. A da, bilo je tu puno popravaka jer takvi rabljeni auti se cesto kvare. Mijenjanje poslova jer studenti cesto dobivaju otkaze... All in all, ako se mislis osamostalit ovo je vjerojatni scenarij i u tvom zivotu. Ali, zapravo ne gubis puno pa probaj. Posto dolazim iz nesredene obiteljske situacije, puno mi je vise znacili to sto sam se osamostalila nego to sto sam imala auto. Rade te novce uzmi i s njima placaj stanarinu neko vrijeme da si olaksas. To je moj savjet. Auto nece pobjec, a mir nema cijenu
Svaka ti čast.
Mislim da je ogromna razlika između tebe i autora teme u tome što njemu nije ni u primisli osamostaliti se.
Ovo je sad samo moj dojam, ali:
Čini mi se da se radi o sinu bogatog oca koji trpi sve što mu se ne sviđa jer tata ima lovu. Otuda i rečenica "Tata mi ne da", iako ima 18 godina i realno može raditi što hoće.
Jer tatu ipak treba slušati. Jer tata će uskočit za registraciju kad zagusti.
A i dati za skripte. I za piće. I za sve druge stvari kad skuži da se uz redovno studiranje ne može raditi 8 sati dnevno.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom