Pogledaj jedan post
Old 29.04.2007., 10:20   #17
Quote:
.. a što se tiče spomena o extra zaradi... treba napomenuti da su prihodi KONZUMA na razini 10 milijardi kuna (provjereno, točno 9.714.091.000 kn za 2006. godinu), iz čega proizlazi njihov bahati pristup sa pozicije jačeg prema kupcima i dobavljačima ... ako je plaćanje prolongirano na više od 6 mjeseci (kako si to spomenuo čini mi se za Gavrilovića), onda ti je jasno da u ovim uvjetima imanje takve količine casha koji se nekoliko puta može okrenuti (investicije u vlastitu proizvodnju, nekretnine, vrijednosne papire, investicijske fondove, ali i u akvizicije drugih firmi (pa čak i onih koje su sami, neplaćanjem doveli do ruba bankrota), poljoprivrednih zemljišta, privatnih plaža-najnovije ambicije Agrokora u Opatiji !!!) , a prije nego se plati dobavljačima, izvrstan način da se napravi EXTRA zarada, na TUĐI račun... bez imalo sentimenta i profesionalnog osjećaja odgovornosti i za male dobavljače (kojima to često znači i ključ u bravu) i za kupce... postali su financijska institucija koja se kao gruda snijega valja niz brijeg, bez obzira na koletaralne žrtve... kao čuveni kutlin bicikl... postaju sami sebi svrha... i ne boje se više nikog...
to ti je tako dok se debeloj guski maze vrat, kad nebi bilo debele guske (politicari) otisao bi todoric van u ameriku kao sto je i u komunizmu... sa maznutom lovom cekati bolja vremena...
o cemu se radi...neznam, to nas je ucila davno dok sam isao u srednju skolu profesorica iz poduzetnistva... kako je covjek maznuo neku lovu i pobjegao van...za vrijeme hdz-e uspona se vratio i napravio nekakve korpare...sta ti ja znam koji su prodavali cvijece
karijera mu se naprosto preporodila u kratkom roku

inace njegovu ideologiju sve vise pocinju prihvacati poduzetnici u razlicitim bransama gospodarstva... cak i neki koje osobno poznajem... oni imaju novi moto... "nemozes raditi ako nisi duzan!"
shogun is offline  
Odgovori s citatom