Pogledaj jedan post
Old 18.01.2018., 19:45   #911
Quote:
leo kaže: Pogledaj post
Postao sam tablicu koju sam si složio u Excelu prije nekog vremena koja prikazuje kako neki proizvođači označavaju svoje televizore. Tablica nije posebno uređivana zato jer je služila samo kao referenca prije kupnje televizora budući da neko vijeme nisam pratio stanje na tržištu. Kako sam dobio privatnu poruku u vezi tablice, izgleda da tablica ipak nije pregledna koliko sam mislio, malo sam posložio podatke.
Svi proizvođači imaju standardizirane oznake modela. Ono što ljude dosta zanima je godina proizvodnje. Ona se najčešće označava slovom koje se svakom godinom inkrementira. Tako npr. za modele televizora 2015-2018 kod LG LCD to je G-H-J-K (I su preskočili), kod Panasonica C-D-E-F, kod Samsunga J-K-M-N (L su preskočili), kod Sony-a C-D-E-F. Philips 2015-2018 iznačava brojevima 0-1-2-3 isto kao što LG označava svoje OLED modele 6-7-8. LG je prije 2016 svoje OLED televizore označavao jednako kao i LCD (od LCD-a se razlikovao u slovu E koje je išlo nakon veličine ekrana, npr. 55E...) no od 2016 nadalje OLED televizori su dobili potpuno novi oblik označavanja kao što se vidi na slici. Slično je napravio Samsung za zvoje QLED modele. Kada završe Z idu na A. Kada dođu do 9 idu na 0. I tako ukrug.
Vidim da vas zanima Philips.
https://forum.setcombg.com/philips-т...0;-2016-a.html
Crt True Colors is offline