Pogledaj jedan post
Old 23.02.2008., 12:38   #1
Question "naj" građevinske firme

Dakle, od kud da počnem!? Prije cca. dvije godine odlučio sam nadograditi obiteljsku kuću. S obzirom da je davne 1976 godine tu istu kuću radila firma Marles iz Slovenije, odlučih da nema smisla kemijati i opet zovem Marles da oni naprave tu nadogradnju. I pazi sad!!! Vele oni meni da imaju kooperanta u Hrvatskoj i neka se dogovorim s njim……..“od tog dana počinje moja noćna mora“. Kooperant je bila firma iz xxxxxxx „xxxxxxxx“ d.o.o. , i dogovor je bio sistem „ključ u ruke“. Da ne duljim, za sad u životu nisam vidio gore napravljeni posao. Idemo od krova prema dolje.

1. Ploče na krovu ne sjedaju jedna na drugu nego imaju razmak ok cca. 5cm. Neke od ploča nisu uopće pričvršćene.

2. Trebate vidjeti njihovu verziju „orginal Schiedel-ovog lima koji dolazi oko dimnjaka“ – dvije tube silikonskog kita (bezbojni)

3. Brodski pod koji je postavljen kao oplata krovišta na nekim mjestima uopće nije pričvršćen. Zamislite iznenađenje kad počne puhati vjetar, a Vama padaju daske s krova.

4. Fasada je napravljena ko da su se klinci igrali u vrtiću, i naravno počela je pucati po kutevima.

5. Špalete (ono oko prozora) su napravljene totalno van vage. Tak dok gledaš da ne vjeruješ svojim očima da može biti tak koso.

A sad malo unutra:

1. Ako neko ima želju bordati, može slobodno na njihovoj verziji estriha, odnosno poda. Dakle nešto što bi trebalo biti ravno, ispalo je sasvim suprotno. Sad se klackam na parketu.

2. Kod gipsanih ploča nema spoja koji se ne vidi, a da ne govorim da šarafi kojima se pričvršćuju ploče vire van.

3. A kaj se tiče gletanja…iskreno, nemam riječi kojom bi opisao taj dio posla.

4. 40% svih spojeva je popucalo (prošlo je 2 god.)

Naganjam se sa njihovim gazdom već 2 godine da to isprave, ali bezuspješno. Sve u svemu, da ne ispadne da serem i lažem, svako ko je zainteresiran može me kontaktirati na xxxxxxxxxx i slobodno svrati na dane otvorenih vrata firme xxxxxxx d.o.o. i može pogledati o čemu govorim. Imam 40000 dobrih razloga da tražim da isprave sva sranja koja su napravili.

Ako postoji neka gadna kletva među građevinarima to je sigurna „Dao Bog da ti xxxxxxxxx d.o.o. kuću gradila“.

Ps
Svaka čast Marlesu na odabiru kooperanata!!!! (meni više ne bi čuvali tri nacrtane ovce na papiru)

Zadnje uređivanje Pollux : 26.02.2008. at 14:40.
freevedran is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction