Pogledaj jedan post
Old 13.11.2008., 23:40   #12
Pa, ja sam bila u ovakvoj situaciji. S obzirom da je i moja stara u mirovini, a njena penzija je bila manja od one koju sam ja primala (po tati), ona je odlučila preći na tu penziju kad meni isteknu prava, tako da smo to i sredili. No, kako su taj mjesec došle i moja i njena penzija, a ona je uzela tu "moju", ona je bila ta čija je penzija bila viška (tj. ona stara koju je dobivala), tako da njoj skidaju sa računa, ali, da, bilo je po 100kn. Doduše, to j bila cofra od nekih 2000kn za paltiti, jer smo mi zvale odmah isti mjesec kad su se oni zaj.....

A dobro kaže Anali, njena dužnost je jedino da donese tu potvrdu, a i meni su rekli da ukoliko se to ne podnese, gubi se pravo na penziju, a isto tako penzija se automatski ukida čim se prava na mirovinu izgube po bilokojoj osnovi. Prema tome, oni uopće nemaju nikakav sistem kojim provjeravaju tko gubi pravo na tu mirovinu unaprijed s nekim rokom, jer malo previše ima takvih slučajeva. Ja sam došla mjesec dana ranije na šalter da ih "obavjestim" da ću napuniti za mjesec dana 26 godina, a žena me doslovno otpilila, da kaj sam uopće dolazila, da će oni to "srediti".
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom