Pogledaj jedan post
Old 06.10.2007., 12:26   #13
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
dakle,aneurizma aorte je jedno ozbiljno stanje, no doktor ti je rekao da nije aneurizma prevelika i 2,5 cm nisu zastrašujuća no svakako je treba ozbiljno shvatiti
za sada treba raditi konzervativno liječenje no ja osobno bi se ipak odlučio za operaciju, od internističkog tipa liječenja svakako kontrola krvnog tlaka igra središnju ulogu,no taj tip aneurizme je posljedica gotovo uvijek teških aterosklerotskih promjena tako da svako treba kontrolirat i druge parametre,kolesterol i GUK prvenstveno...dakle liječenje statinima i kontrola šećera ako je eventualno poremećen. veliki rizik je za nju trauma trbuha koja može potaknut disekciju aorte što onda zahtjeva hitno kirurško zbrinjavanje,sa značajnim mortalitetom i sa pravovremenom intervencijom
Znas ja sam se ovdje najvise prepala cini mi se, jer sve sto sam citala o ovome je opasno, a doktor je to tako predstavio kao da je upala uha,nije veliko prosirenje, samo paziti pritisak i ukinuti pusenje i to ce biti sasvim ok-kazao je. I ja sam razmisljala je li bolja operacija sada odmah.

Da li se moze znati kakve su cvrstoce zidovi aorte koji su ispupceni, moze li se po tome procijeniti nivo rizika?

Ovo je sve dijagnosticirano UZ a uradi cemo ako Bog da i CT.
__________________
cokolada
cokolada is offline  
Odgovori s citatom