Pogledaj jedan post
Old 14.04.2012., 11:26   #379
Zamolila bih Gertu da mi da odgovor.
Imam kćerku koja je napunila 19 godina. U 9. mesecu 2011. god. je napipala "nešto" u lijevoj dojci. Sutradan smo odmah otišli na ultrazvuk. To mi je bila najduža noć u životu s obzirom da je moja majka imala invazivni karcinom na dojci. Ultrazvuk je pokazao dvije hipoehogene promjene jedna ispod druge veličine 7x5 i 6x4 mm. Odmah urađena punkcija. Nalaz punkcije: dobijen serozno masni uzorak. U razmazu manje nakupine stanica duktalnog epitela, benigne gole jezgre, apokrine stanice, nakupine masnih stanica i kapljice masti. Nalaz odgovara fibrocističnoj promjene dojke. Fibroadenom??
Jucer 12.4.2012. ponovo urađen ultrazvuk i nalaz glasi: ranije opisane promjene su nešto veće 9x5 i8x4 mm. UZ aksila uredan, javiti se kirurgu radi operacije .
Želim napomenuti da je kćerka poćela piti Letrox (već 5 mjeseci) zbog štitne žlijezde gdje je hormon T3 i T4 ureu , a TSK uvećan kao i Antitijela štitne , dijagnoza štitne je hipotireoditis i Hašimoto. Ne znam da li štitna, hormonski lijek Letrox i fibroadenom imaju kakve veze ? Da li bi ovo trebalo operirati ili pratiti???
Unaprijed hvala.
Zabrinuta mama
mirnik is offline  
Odgovori s citatom