Pogledaj jedan post
Old 29.11.2011., 10:38   #95
Je, al onda walter nije obranio Sarajevo, nego je sjebao krdo. Stovise iskoristio krdo da ude na 60 a izleti na 240. To je po de
Ja osobno smatram HT najboljom kupnjom malog dionicara. Sigurnost je ukopana na ZSE i LSE, dividenda je redovna sto ce malom dionicaru donijeti veliku srecu svake godine, oscilacije cijene su minimalne, kolko god imas uvijek mozes utopit.

Podravka i DDJH su identicne firme sto se malog investitora tice, slazem se s glembajem 100%.

Ovo je link na njegov clanak:
http://www.jutarnji.hr/bakic-upozora...ionice/989847/
sad cu ja malo citirat i pobijat
Quote:
štednja Hrvata u bankama i dalje brzo raste. Krajem rujna debelo je premašila 160 milijardi kuna, usprkos i dalje relativno malim kamatama - svega oko 4% na dugoročne devizne depozite.
svega 4%? u njemackoj je od 1 do 1,5%! ovih 4% je bogatstvo! njemac moze komotno u njemackoj kupit nekretninu na kredit i cash orocit u hrvatskoj i nakon 20 godina bit ce u debelom plusu! i to i rade! ovih 160 milijardi definitivno nije sve vlasnistvo hrvata. steta sto nije napisao kolko smo zaduzeni. taj novac u bankama je preduvjet za kreditiranje i financijsku stabilnost. on bi ga malo u dionice ulupao
Quote:
U međuvremenu, navodni analitičari - bez stvarnog investicijskog znanja i iskustva - plaše narod senzacionalističkim prepričavanjem negativnih vijesti sa svjetskih burzi.
jel to on pljuje svoje kolege po struci? ili je sebe opisao?
Quote:
oslobađaju nekretnine u boljim zonama. Nasljednici ih često prodaju.
jel to logicka kontradikcija? hrvati imaju 160 milijardi kuna viska, investiraju prvenstveno u nekretnine, a prvom prilikom prodaju nekretnine? nesto mi tu smrdi.
Quote:
Najvažniji aspekt ipak je izrazito smanjenje broja brakova i rođene djece u posljednje dvije godine. Korelacija s brojem potrebnih novih stanova lako se uočava (slika 1).
sklopljeni brakovi i zavrseni stanovi nemaju nikakve veze. u jednoj tocki, izmedu 2006 i 2009 se poklapaju djelomicno, ali sve sto se u hrvatskoj dogadalo u to vrijeme ima takav trend! prodaja auta, broj djece u vrticima, index CROBEX, potrosnja po stanovniku! ni prije ni poslije tog razdoblja ti grafovi ne koreliraju, i cak vidimo pobude koje se nisu preslikale. jel stvarno ja koji sam diplomirao elektrotehniku moram to iscitavati iz grafova za ekonomista?
drugi graf, sklopljeni brakovi i radanja mi je jos bolji. s time sto je zagrabio dio od 91 do 95, steta sto nije oznacio kao ratno stanje i opet gotovo uopce ne koreliraju.
Quote:
U srpnju ove godine Hummler kaže: “Dok god je moguć (najgori) scenarij ‘krvavo-crvenog ponora’, stojimo uz svoju preporuku da se 30% ukupne imovine, kao vid osiguranja, drži investirano u realnu imovinu”
erm...bakicu, sto je realna imovina? jel mogu ja dionicu ine odfurat u inu i uzet sebi 20 litara benze? zadnji put kad sam pokusao nije islo. ajmo svi na google provjerit sto je realna imovina.
Quote:
Da su dionice odličan investicijski instrument, koji - u kontekstu disperziranog, a pogotovo dugoročnog portfelja - može značajno povećati prinos, ali i smanjiti rizik, znaju praktički svi profesionalci u razvijenom svijetu.
svi profesionalci u razvijenom svijetu znaju da dionice smanjuju rizik! i ti mozes biti profesionalac u razvijenom svijetu! nazovi odmah! ali to nije sve! ukoliko kupis dionice koje ja reklamiram, dobijes drvenu gredu! upravo tako, drvena greda bez ikakvih dodatnih troskova! objesiti se kad shvatis sto si napravio nikad nece biti lakse s drvenom gredom!
Quote:
Ali čak kad bi i bilo rezonski ulagati u dionice, zar nije Zagrebačka burza posebno nesigurno, špekulativno mjesto, male likvidnosti, podložno hirovima mirovinskih fondova i bezumnom lamatanju špekulativnih trgovaca koji se ponašaju kao leminzi, ali time određuju i cijene pojedinih dionica, bez obzira na njihovu stvarnu vrijednost? I ne tvrde li upravo to i redoviti kolumnisti, financijski stručnjaci? Sve je to istina.
ovo je njegova recenica i u njoj je sazeto sve. za one koji ne znaju leminzi su mali zeleni likovi iz jedne prastare igrice koji bi hodali u smjeru u kojem je igrac kliknuo misem, bilo ih je na stotine i cilj je bio sto vise dovesti do cilja a da ne poumiru po stazi. vidim da bakic skupljenu praksu prakticira na zse.
Quote:
A, vjerujte mi, bilo ih je uz malo logike, relativno lako unaprijed prepoznati jer je riječ o tvrtkama iz područja proizvodnje, turizma i poljoprivrede,
ok, krece drukanje na sektor. ajmo dalje?
Quote:
Za ilustraciju, navodim samo apsolutnog lidera u porastu cijene, Valamar Adria Holding (VAH), bivši Dom holding, burzovne oznake KORF-R-A, koja je ove godine aprecirala cijelih 92% - ne treba ga brkati s njegovim većinskim vlasnikom Valamar holdingom. Radi objektivnosti, napominjem da sam značajan dioničar u toj tvrtki i ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju te dionice.
wtf?!? kako nije preporuka kad kazes da je apsolutno najbolja udavaca, a ostatak teksa necu citirat da ne spamam.
Quote:
koja bi vjerojatno čak i u slučaju bankrota Hrvatske lako našla svog kupca. Nijemca, Rusa ili Kineza, svejedno
ok cekaj, ja sam pametan, educiran, trebat ce mi neka imena ovdje? koji njemci, rusi i kinezi? ja ne vidim ni jednog da je stao u red i pokusao to kupit. jel ovo bilo blefiranje za kraj? ono u stilu crvenih, zelenih i zutih vragova? eeee...bakicu, bakicu

a ako se uzme njegov blog u obzir, gdje predvida 30% i vise pad cijena nekretnina u zgu kroz 5 godina, onda dolazimo do lagane racunice da ukoliko prodamo stan od 100k eura danas, placamo najamninu tog stana oko 300 eura iducih 5 godina(18k eura), i ponovno ga otkupimo za 70k ili manje eura, zaradili smo minimalno 12k eura! a ne moramo se ni preselit! samo cemo se malo namucit da nademo neku budalu sa 100k eura koja nezna matematiku.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom