Pogledaj jedan post
Old 03.09.2004., 21:04   #10
Quote:
No, vidio svasta, napr. da zauzmu citav prometni trak, zaustave vozilo i utvrdjuju identitet vozaca... I misliš da je to uredu u slučaju kada se radi o rutinskim kontrolama?
Ako i nije u redu, legalno je. Vozaci su ih uredno zaobilazili (policijsko vozilo i zaustavljeni auto ispred njega), dok je policija obavljala svoj posao.
Quote:
jeli točno da je tamo komunikacija: Gospodine, napravili ste to to to i to - evo kazne, doviđenja, drive safely?
Uglavnom. Moras izjaviti (potpisati) da li priznajes prekrsaj, da li priznajes prekrsaj, ali ne i kaznu, te da li ne priznajes prekrsaj. On ti na "ticket" (tako se to tu kaze) napise do kad ce ti stici datum s rocistem (u zadnja dva slucaja) ili do kad moras uplatiit kaznu (u prvom slucaju).
Vidio sam ih svakakvih (prometnika): napr. frajera koji je vikao (!) na vozaca nepropisno parkiranog SUV-ja u sredistu grada. Tip je bio valjda isfrustriran time sto se auti jedan za drugim, zaustavljali na istom mjestu, cim bi prethodni otisao... Jednom sam saam dozivio da me je tip zaustavio, provjerio vozacku, vratio se do prozora i pitao: "Do you want a lesson or you want a ticket?" Ja: "Lesson, sir."

Quote:
Zato jer ti je onda neusporedivo lakše dokazati da si podmitio murjaka nego ako on ima gomilu casha od kazni!
Hja, nije ti niti davanje mita legalno. Situacija (u ZGB): "Vozili ste u suprotnom smjeru, znate li kolika je to kazna" Vozac: "pa, ovaj, onaj, ..." Policajac: "mozemo kaznu prepoloviti - i zapisati (samo) nepostivanje prometnih znakova" (...) Vozac: "Mozemo, mozemo." Policajac: "A mozemo XXX kuna, pa necemo nista pisati?" Vozac:
Da je vozac u tom slucaju dao policajcu tih XXX kuna, sam bi bio kriv za DAVANJE mita. Ne samo policajac za PRIMANJE.

Quote:
policajci često parkiraju svoja vozila na zelene površine kako bi bili što manje vidljivi vozačima.
Pretpostavljam da imaju zakonsko pravo postavljati "zasjedu" na, za njih, najucinkovitiji nacin.

Quote:
Jednom mi je neki pijanac nogom udario auto, ja vadim mobitel - "Evo sad zovem policiju" - on vadi značku -"I što misliš što će mi napraviti kolege iz XY stanice?".
Ovo se nebi nikome "dopalo", ne samo tebi. Vrlo vjerojatno bi policajac dobio "jezikovu juhu" od pretpostavljenog, da si ga prijavio. Pomoglo bi, ako nista drugo, kad u buducnosti bude ponovno prijavljen zbog slicnog ponasanja. Ima policija hijerarhiju i sefove. Mislim, ti neces od toga imati puno, no njemu se moze takvih prijava gomilati, sto mu sigurno nece korisitit u karijeri.

Zachatani topic

Quote:
Ja se ovdje ne žalim na policiju već na zakone, koje, kako i ti ovdje kažeš mora provoditi. Kao i u Malom princu - nije kriva (toliko) policija već onaj koji joj to sve dopušta... a to je zakon - i to je bilo sve što sam pitao!
Slazem se. Trebali bi pojacati unutarnju kontrolu u policiji. Bolje definirati prava i obaveze sluzbenih osoba, a vrlo vjerojatno i povecati place i beneficije policajcima - sto bi ih ucilinlo sretnijim i manje isfrustriranim. No, ovdje se radi o "pravu", ne "politici."
piper is offline  
Odgovori s citatom