Tema: Šarplaninac
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 19:50   #140
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Odakle da ja znam od kuda si ti.
"Moj pas je čistokrvan majkemi i mi to stoljećima tvrdimo jebovasja" nije kinološki ispravan dokument.

"Vrsta" je "pas", "vuk", "medvjed", "pastrva". "Rasa", "Pasmina" ili "sorta" je "šarplaninac", "sivi vuk", "grizli", "kalifornika". Pošto si makedonac pretpostavljam da imaš jezičnih problema pa ti samo blagonaklono objašnjavam.

Sve ostalo što si napisao je brdo gluposti i neću se uopće poniziti da odgovaram. Ispada da je pas čistokrvan zato jer je "autokton" i da niti jedan pas koji nije "autokton", valjda na šarplanini, nije čistokrvan. ZAr onda čistokrvni šarplaninci iz američkih linija nisu čistokrvni? A svaka džukela koja se okoti na tvojoj planini je šarplaninac? Jer ste vi "ozbiljni" i "držite do tradicije".

Ma daj.
pa mi drzimo do tradicije i to stoljećima ali nisam rekao da nema drugdje u svijetu čistokrvnih šarplaninaca, ali ako netko ima ili može nesto reć o tim psima onda sam sigurno to ja, jer sam tamo odrastao moji se bave stolječima uzgojom tih pasa i ja mislim, da veče predispozicije od toga nema
i kod nas ljudi ne drže druge pse ako ih ima mozes na prstima nabrojit uglavnom samo šarplanince.i kolko se sječam ti si zapela na DNA anlizi i repu itd.
tako da sve sto si ti rekla su gluposti i neznanje.
DNA analiza provjerava samo deformacije a ne čistokrvonst
jer kad bi tako bilo onda nijedan pas ne bi bio čistokrvan jer u prošlosti se to nije radilo.
i pročitaj da moj ima papire od kinološkog saveza
uopće ne čitas sta sam rekao samo trabunjas bezveze
i omalovažavas moje znanje i porijeklo
florian is offline  
Odgovori s citatom